1. den

27. 6. 2010

Kašna u Španělských schodů

Vstáváme ve čtvrt na osm, snídaně a odchod na autobus. Jenže, jak si tak v noci spím, zdá se mi, že se mi seknul mobil, a že nebude tedy ráno zvonit a frnkne nám éro. To mě tak vytočilo, že jsem se vzteky vzbudil. Kouknu na mobil a? Byl vypnutej!

Letadýlko má asi půl hoďky zpoždění, máme dobrá místa s výhledem na město, tak že po startu krásně vidíme pláže, kde jsem se spálil jako prase, přístav, “náš” hotel, Etnu:-) Letíme Airbusem 319 společnosti WindJet (EI-EDM) z dráhy osm.

Opouštíme Sicílii a míříme, tentokrát přímo na Řím. Nad městem děláme krásný vyhlídkový okruh, Vatikán máme jako na dlani. Pak trochu houpy houpy a bum a přistáváme na dráhu šestnáct, která je určená jen pro přistávání.

Jako poslední odjíždíme od letadla a “italští manuélos” ještě ani neotevřeli nákladový prostor. Však pak na kufry čekáme třičtvrtě hodiny. O to rychleji pak s námi uhání vlak do města. No, bodejť by neuháněl, za 14 euro na osobu J.

Cestou dostávám od Alíška sms, že když ho prozvoním, přijdou nám naproti. Super. Nakonec nás ale zaspal :-).

Cesta do hotelu byla brnkačka, na recepci se podivují, že jsme dva a placené máme tři pokoje. Ivana ožije a hbitě zapřede se “zajíčkem” rozhovor.

Dáme si u Alíška pár fernoušů a už jsou tu Bobeš s Luckou a LáϏa s Luckou. Trošku zakufrovali, vyšli jiným východem než jsem na ně čekal (u dvou krav J) a pak jsme zase čekali u řady motorek (ovšem každý u jiné J), ale nakonec jsme se všichni šťastně sešli vhotelu.

Dáváme jim trochu času na ubytování a vyrážíme na Španělské ptáčky. Vlastně schody. Je tam lidí jako much, ale pořád pěkný. Pak jdeme pomalu dál, k fontáně de Trevi. Po pokoukání se jdeme nadlábnout, a pak jdeme najít nějakou zmrzlinárnu. Hledání netrvalo dlouho. Sedíme pak na Benátském náměstí, blížeme a koukáme na památník Viktora Emanuela II. Potom přecházíme ke Koloseu a odtud jedeme metrem k hotelu. Ivana celou cestu sýčkuje, že zabloudíme, ale Bobeš náš vede neomylně správným směrem. Den zakončujeme na terase u Sobotků popíjením fernetu. Po příchodu na pokoj sedí na posteli tučňáci, protože se mi zdálo, že klimatizace blbě chladí a zkušebně jsem jí dal na 19 stupňů. No a ukázalo se, že chladí dobře 🙂 .

Fotky z dovolené

Tak konečně mám hotové fotky z dovolené jak v Catánii, tak v Řimě. Z Catanie je najdete TADY a z Říma TADY. Hezké pokoukání....

4. den

4. den

Vstávačka, snídaně, chvilka odpočívání a balení. Kufry odkládáme v recepci a jdeme na poslední procházku Římem. Větší část výpravy chtěla jet na letiště místo vlakem autobusem, tak že jsme strávili místo pětadvaceti minut na cestě hodinu a čtvrt J, ale zase jsme...

3. den

3. den

V deset vyrážíme metrem směr Lázně Carracala. Italové mají dnes svátek, tak je všude lidí jako much. I v metru. Nakonec ve zdraví dorazíme do cíle. Od rána je vedro jako prase, takže rádi využíváme stín ze zbytků staveb lázní. Opět procházíme (my dva) komplexem...

0 komentářů