1. den

12. 6. 2011

HotelRáno se hezky vyhajáme do růžova. Někteří členové výpravy mají průjem, já si vklidu snídám. Po snídani hážeme kufr do auta, loučíme se s babičkama a s ostatníma zvířatama, a vyrážíme směr letiště Ruzyně. Auto odstavujeme, tak jako vždy, na parkovišti GoParking, a jejich šofér nás odváží na letiště. Nejdříve se zbavujeme kufru, pak prolézáme celní kontrolou, letos jsem houkal já, a pomalu jdeme ke gejtu. Po chvilce čekání se usazujeme vletadle s registrací OK-CED. Poprvé nemáme místo u okýnka. To obsadil nějakej italskej Ferda, co si ještě na stojánce narval špunty do uší, a celý let prochrápal. To by mělo být trestný!!! Když odstartujeme, Ivana přiznává, že zapomněla doma ferneta. Co se dá dělat, vystoupit už nemůžu:-)
Let proběh vpohodě, na letišti vŘímě se ukázalo, že i Italové dokážou vlétě pracovat. Bafneme kufr a jdeme se odbavit na další let. Pak jdeme do restaurace na vynikající těstoviny. A pak už hup do letadla (EI-IMG) a frčíme směr Lampedusa. Kapitán po celou dobu letu nechal zapnutou signalizaci Připoutejte se, protože nad mořem to hezky houpalo. Po hodince a kousek klesáme, oblétáváme ostrov, a jdeme na přistání. Pecka, rána a už sedíme, a brzdíme, a brzdíme, i Ivana brzdí. Dráha je tu jen dva a půl kilometru dlouhá, tak že brzdili opravdu všichni. Vystupujeme na letiště, které je vesnického typu. Nikde žádná ochranka, můžeme se courat po ploše, jak chceme. Bereme kufr a před halou už čeká řidič od hotelového auta, a jedeme k hotelu. No jedeme, tři minuty to trvalo.
Přebíráme kartu od pokoje, Ivana se do nekonečna vybavuje s recepční: kde se půjčují lodě, kde se půjčují auta, co uprchlíci, kudy nejlépe na výlety, kam na večeři:-)
Hážeme věci na pokoj a jdeme na seznamovací procházku městem a blízkém okolí. Po chvilce se k nám připojuje parta vtipnejch psů, a jde s námi zbytek cesty. Jdou ale spořádaně, nehafaj, neperou se, tak že nám nevadí. Cestou zpátky nakupujeme vodu a víno, odkládáme nákup na pokoj a jdeme se ještě podívat do centra města. Nějakým řízením osudu zapadneme do hodně krásné restaurace, kde si dáváme pizzu jak kolo od žebřiňáku. Pak už jdeme na pokoj, vklidu dokoukneme formuli, ochutnáme víno jdeme spát. Na první den to bylo zážitků až až:-)

9. den

9. den

Vstáváme o trochu dříve a jdeme na poslední snídani. Pak následuje rychlobalení a poslední procházka po Římě. Motáme se jen kolem hotelu, kupujeme kabelky a nějaké ty suvenýry z města měst. Je docela slušnej pařák už takhle ráno. Po nákupu si jdeme na hotel pro věci a...

8. den

8. den

Ihned po snídani vyrážíme kam? No přeci do Vatikánu!!! Po prohlídce jdeme kolem našeho dávného ubytovacího sídla, Velehradu, na pahorek Gianicolo. Cestou se začíná prudce oteplovat. Jednak vylejzá slunce a jednak je to hezky do táhlého kopce. Na vrcholku je zrovna...

0 komentářů