V pátek 8.9. nás navštívila delegace ze země spřátelených klokanů. Po dlouhých čtyřech letech se tu opět ukázal strýček a tetička z Austrálie, spolu s bratránkem a jeho ženou.
První den na Mostecku začal na zahrádce u Šafaříků, kde se pokořilo několik lahváčů. Pak se delegace přesunula do bytu majitelů zahrádky, kde párty pokračovala. Paní domu udělala vinikající řízky a k nim pak vaničku bramborového salátu. K tomu hektolitr píva a několik litrů kořalky.
V sobotu jsem jel s Petrem do Prahy pro “mladé”. Cestou zpět se stavujeme v Roudnici nad Labem, kde se nadlabem a ještě před tím navštěvujeme místní vinařské sklepy a po obědě pak místní vinotéku. Dále pokračujeme do Terezína, shlédnout Terezínský památník. Pak celé osazenstvou předávám do rukou Franty, který bere “klokany” na zápas století.
V neděli po obědě přijíždějí klokani na ranč do PATO. Zapaluje se oheň, cigarety a diskuze. Babička Hana, přestože má za sebou kurzy angličtiny, mluví stejně jako já. Tedy jen s Petrem nebo s Ančou nebo s Honzíkem. Za to má žena Ivana… Inu ředitelka…. Peče se a povídá do pozdních hodin, pak ještě musím ke Křížku……
V pondělí si bere Ivanka dovolenou a já přijíždím z práce ve dvanáct, abych dospal noc.