2. den

13. 6. 2011

LampedusaV půl deváté nás tahá slunce z pelechu. Necháme se chvilku přemlouvat, ale pak již jdeme na snídani. Klasická italská, tak že ok. Na závěr ještě kávička a jsme připravený vyrazit po ostrově. Nejdříve se jdeme podívat, co že to vnoci přijelo za obrovskej parník. A už to víme. Přivezl vodu a pohonné hmoty pro auta a lodě. Míjíme pláž Spiaggia Guitgia a jdeme po jihozápadním břehu ostrova. Míjíme zátoku Cala Croce a pokračujeme k Cala Madonna. Tady je mnohem méně lidí, ale o to je krásnější. Dojdeme až k Cala Greca, chvilku pozorujeme dění vzátoce, a pak se od pobřeží vzdalujeme na silnici. Po ní pokračujeme směrem k severní části ostrova. Cestou míjíme rozestavěná obydlí, či jen ohraničené pozemky. Vypadá to, jako by tu před deseti lety řádil mor a obyvatelé této části ostrova vymřeli. Došli jsme až k odbočce na pláž Spiaggia dei Conigli, tedy ke králičí pláži. A protože je tu občerstvovací stanice, dáváme si studené melouny a něco k pití. A pak již scházíme z útesů po krásné cestě k moři. Pláž, ke které jsme došli, se ani nedá popsat. To se musí vidět na vlastní oči, nebo alespoň na fotkách. Moře tu má barvy od čiré až po tmavomodrou. vjakékoliv hloubce je vidět na dno. Plave tu spousta ryb. Kousek od břehu se nachází králičí ostrov, kde je rezervace. Dá se k němu doplavat, nebo také dojít. Moře je tu hodně mělké. Chvilkama jdeme, chvilkama plaveme. Nádhera. Nejdříve mám sebou kameru, při druhé návštěvě pak foťák. Na břehu máme zaparkovaný věci u místa, kam karety obrovské snášejí vejce. Ale žádná se zrovna nevylíhla, tak že svačina zůstala jen pro nás.
Po vyčvachtání se jdeme kouknout ještě do dalšího zálivu, Cala Pulcino, a pak již směřujeme přes vyprahlou zem zpět k silnici. Je to pěkně do kopce, kolem plno racků, co zrovna vyvádějí mladé, tak že si dáváme pozor, abychom je moc nerozzuřili. Už takhle kvákaj dost nas***ě. Než dorazíme k silnici, potkáváme ještě mambu královskou, zelenýho hada velkýho jak Ivana. Myslím na dýlku. vprůměru měl něco přes pět centimetrů.
No a už jsme na silnici a po ní se vracíme zpět k občerstvovací stanici. Tam čekáme na minibus, který nás svezl zpět do města. Vystoupili jsme u sámošky, kde nakupujeme zásoby jídla a pití na večer a na zítra. Po nákupu se vracíme do hotelu. Dáme spršku, chvilku pauzičku, a pak si dáváme cvičný pochod k letišti, abychom věděli, vkolik máme vyrazit, až poletíme do Palerma. Chtěli jsme se ještě podívat k přistávací dráze, ale poldové nás vyprovodili. No a co, tak jdeme courat kolem přístavu. Před cestou na večeři ještě Ivana objevila pekárnu, odkud to děsně vonělo. Nakoupili jsme něco na zub, a pak už pokračovali na večeři. Ivana si dala těstoviny, já pořádnej flák ryby.
Teč ležíme na pokoji jak due pomodoro, protože to sluníčko tady je fakt zrádný, jak poudala při příletu recepční:-)
Nevím jak je to možný, ale v devět hodin je tu tma jako vpr***i. Kdo mi to vysvětlí???

9. den

9. den

Vstáváme o trochu dříve a jdeme na poslední snídani. Pak následuje rychlobalení a poslední procházka po Římě. Motáme se jen kolem hotelu, kupujeme kabelky a nějaké ty suvenýry z města měst. Je docela slušnej pařák už takhle ráno. Po nákupu si jdeme na hotel pro věci a...

8. den

8. den

Ihned po snídani vyrážíme kam? No přeci do Vatikánu!!! Po prohlídce jdeme kolem našeho dávného ubytovacího sídla, Velehradu, na pahorek Gianicolo. Cestou se začíná prudce oteplovat. Jednak vylejzá slunce a jednak je to hezky do táhlého kopce. Na vrcholku je zrovna...

0 komentářů