Ráno v pohodě a v klídku balíme. Následuje poslední snídaně mezi klokany. Pak nám Petr dává ještě pár lahví jeho velmi dobrého vína, nakládáme kufry a jedeme na letiště. U odbavení malá komplikace s obsluhou, která neuměla správně anglicky. Nakonec vše vyřeší strýček Péťa. Dáváme si posledního panáka, loučíme se…
Je poměrně zataženo, fouká vítr, tak to s náma cestou do Sydney hezky hází. Chlapeček sedící vedle s tatínkem, problil celou cestu. V Sydney máme hodně času, tak ještě dokupujeme klokany, couráme se po letišti, koukáme na letadla.
Potom nasedáme zase do tý obří stodoly, sedíme u okna. Při odletu je krásmě vidět Sydney. Pak se vyhoupneme nad mraky a je vidět prd, jen chvilkama nad střední Austrálii je vidět na zem.
Přistáváme v Singapore. Teplota 30°C, vhkost asi 160%…… Procházíme se po letišti, trocha té hygieny, a pak zase zpět do letadla a do vzduchu. Po prospané noci přistáváme ve Frankfurtu. Teplota 3°C a sněží. Hrůza! Letadlo do Prahy má zpoždění. Konečně přiletí, ale neparkuje u chobotu, ale na place, tak že v tom sněho-dešti jdeme k němu pěšky.
Po vzletu se kapitán omlouvá, že přiletěl pozdě, ale že se nemáme prý na co těšit, že je v Praze ještě hnusněji! A nelhal! V Praze zaparkoval u stojánky s chobotem, tak že jsme suchou nohou došli pro kufry. Pak nás obtěžovala chvilku celnice, jestli prý nevezem nějaký chlast. No, my a chlast!
A venku už na nás čeká Bohouš s perfektně vytopeným autem, nakládáme a vyrážíme. A doma na nás čekají všichni!

A zazvonil zvonec a výletu je konec!

Děkuji Ivaně, že mi pomohla uskutečnit můj velký sen z mládí!