6. den

17. 6. 2011

Maják

To, to, to je ale zima!!! Večer jsem trochu pošteloval klimatizaci na pokoji, a ráno nám oboum koukal jen frňák z poddeky. Vyhodil jsem tučňáky oknem a jdeme na snídani. Jo Italské snídaně. Dneska jsem napočítal deset druhů sladkého pečiva, pak nějaké sušenky, nesmí samozřejmě chybět prošuto, sýry, různé housky, několik druhů ovoce, džusy a já nevím co všechno.
Po snídani vyrážíme s naším džípem na výpravu po severovýchodní části ostrova. Nejdříve však nakupujeme vsuproši několik základních tekutin. Tedy minerálku a víno. Následně projíždíme ještě několik pláží, kde okouníme a lelkujeme. Jedeme taky na východní maják, kde už jsme sice byli, ale teč je v jiném světle. Fotíme a točíme také pár panoramat ze stativu. Před odjezdem na oběd zavítáme ještě k obrovskému parníku, který se nevejde do přístavu a parkuje z druhé strany ostrova pod letištěm. Než k němu dojedeme, zastavujeme se na mini plážičce, kde to Ivana nevydržela, a narvala do vody alespoň nohy. Pak vlezeme do džípu a uháníme se schovat na pokoj před poledním sluncem.
Když už se slunce vyblblo, vylézáme z hotelu a jedeme na Králičí pláž. Nejedeme ale přímo, zbývá nám totiž prozkoumat kus severozápadní části ostrova. Od huby jsem si odtrhl bagetu a nesu jí věčně hladovejm rackům. Naházel jsem jí celou do moře, ani jeden se jí nedotknul. Rozmazlenci, jo rybičku, to jo. Tůdle. To jejich bráchové na Vltavě, by za bagetu dělali salta na hladině. Odjíždíme tedy na Králičí pláž. Pohled na ní z výšky sta metrů je úchvatný. Zahazujeme oblečení a hup do moře. Plaveme, a z části jdeme, na ostrov králíků. Tam se usadíme na písčité pláži a pozorujeme cvrkot. k Ivaně připlavala krásná medúza. Chvilku jí trénujeme, pak jí to přestane bavit a odplave. A my také. Chvilku lelkujeme na pláži, pak Ivaně nafouknu lehátko a sama neohroženě vyráží s brejlema a šnorchlem zkoumat podvodní život. Když jí tak pozoruju, zjišťuji, že Žak Kustó byl proti ní učiněnej amatér.
Udeřila šestá a my se balíme, a pak sápeme o sto metrů vejš k autu. Jedeme se zkulturnit, pak na procházku centrem, pak chvilku na letiště pozorovat večerní přílet Meridiany. Letadlo nepřiletělo, tak jedeme odvést auto a jdeme na véču. Ivana má dneska špagety karbonáre, já ryby, kalamář a krevety. vpůl jedenácký opouštíme restauraci nacpaný jak Jeníček a Mařenka. Na pokoji Ivana vpůli větě usne, je tu teč dorážím víno a píšu deník. z klimačky už zase lítaj kusy ledu, tak už se na to taky vyprdnu a zalezu. Zítra nás čeká přes den pláž, navečer přelétáváme do Říma za Honzou a Lucákem.
Zazvonil zvonec, a já jdu taky spát!

9. den

9. den

Vstáváme o trochu dříve a jdeme na poslední snídani. Pak následuje rychlobalení a poslední procházka po Římě. Motáme se jen kolem hotelu, kupujeme kabelky a nějaké ty suvenýry z města měst. Je docela slušnej pařák už takhle ráno. Po nákupu si jdeme na hotel pro věci a...

8. den

8. den

Ihned po snídani vyrážíme kam? No přeci do Vatikánu!!! Po prohlídce jdeme kolem našeho dávného ubytovacího sídla, Velehradu, na pahorek Gianicolo. Cestou se začíná prudce oteplovat. Jednak vylejzá slunce a jednak je to hezky do táhlého kopce. Na vrcholku je zrovna...