7. den

18. 6. 2011

Přesun do Říma

Vstáváme na budíka v půl deváté, balíme a pochodujeme na snídani. Po jídle opouštíme pokoj, bagáž necháváme v recepci a vyrážíme ještě na procházku kolem přístavu, kde pozorujeme spouštění lodě na moře. Potom už jdeme na autobus, který nás zaveze ke Králičí pláži. Určitě by se měla zapsat mezi Sedm divů světa. Dneska jsou pěkný vlny, tak se necháváme houpat a pozorujeme cvrkot. Já sebou pak šlehnu na písek a opaluju se a opaluju se, až mi málem shořeli nohy. Před čtvrtou se loučíme s rukama a mořem a vyrážíme k zastávce, aby nás bus opět dopravil k hotelu. Tam si bereme bagáž a přistaveným autem odjíždíme na letiště.
Ihned se odbavujeme, abychom se zbavili kufru, Ivana žádá místo u okna, číča za přepážkou kývá a podává nám sedadla D a E. No, asi nepoletí A320, ale MD82. Pak je to tedy v pořádku. Jenže, přiletěl Airbus (I-BIKF) a my jsme seděli do uličky a veprostřed. Naštěstí do Říma letělo asi jen čtyřicet lidí, tak že jsme si v klidu přesedli k oknu. Abych tu holčinu jen nehaněl, dala nám místa v business třídě, tak že paráda.
Let probíhal klidně, kufr jsme na letišti měli za chvilku. Bohužel nám těsně před nosem frnknul vlak, tak jsme museli čekat půl hodiny na další.
No to už ale vystupujeme na Termini, Ivana má strach, abychom se s Bobešem a Lůcou neminuli jako loni. Zastavíme, otevřou se dveře, a tam Honza s Luckou. No paráda. Do hotelu to máme kousek, odkládáme zavazadla a jdeme na procházku nočním Římem zakončenou vydatnou večeří. Na hotel se vracíme po půlnoci, kopnu do sebe fernet a spím. A všichni ostatní taky.

9. den

9. den

Vstáváme o trochu dříve a jdeme na poslední snídani. Pak následuje rychlobalení a poslední procházka po Římě. Motáme se jen kolem hotelu, kupujeme kabelky a nějaké ty suvenýry z města měst. Je docela slušnej pařák už takhle ráno. Po nákupu si jdeme na hotel pro věci a...

8. den

8. den

Ihned po snídani vyrážíme kam? No přeci do Vatikánu!!! Po prohlídce jdeme kolem našeho dávného ubytovacího sídla, Velehradu, na pahorek Gianicolo. Cestou se začíná prudce oteplovat. Jednak vylejzá slunce a jednak je to hezky do táhlého kopce. Na vrcholku je zrovna...