8.den

23. 6. 2009

Letiště v Bergamu

Z postele vylézáme v devět. Venku opět slunce a Italové. Jdeme se naposledy nasnídat ze stříbra. Po návratu vyhazujeme přebytečné věci a balíme. Potom ještě návštěva několika krámečků s hadrama, skáčeme po kufru, aby šel zavřít, a zavíráme za sebou dveře do pokoje.

V recepci ještě platíme jednu vypitou vodu z lednice a kráčíme na Garibaldiho náměstí na autobus. Cestou potkáváme demonstraci, asi ohlášenou a povolenou, protože je doprovází eskorta policistů. účastníci vykřikují hesla jako třeba ‘Nechceme práci, ale peníze’, ‘Český cikán náš vzor’, nebo tak nějak podobně. Přijíždí Alibus, naskakujeme a na letišti vyskakujeme. Já běžím rovnou do kanceláře, která je označena nápisem WC 🙂 . Několikrát! Jsme tu poměrně brzo a check-in ještě nejede, tak se poflakujeme po letišti. Až ho otevřou a zbavíme se ‘kufru’, tak vyrazíme na obhlídku okolí.

Ukázalo se, že letadlo bude mít trošilinku zpoždění. Nejdříve místo plánovaného odletu v 16:30, naskočil odlet v 18:40, pak v 19:20 a nakonec ve 20:05. Nakonec pro nás přilétá Boeing 737-500 (LY-AWG).
Až doma na internetu zjišťuji, že v Paříži zablokovali SkyEurope jedno letadlo, prý kvůli neplacení dluhů.

Domů přijíždíme v půl dvanácté a jdeme hned chrnět!

Neapol 2009

Neapol 2009

Fotky z dovolené v Neapoli jsou TADY !!!

7.den

7.den

Tak dneska se po snídani na stříbře vydáváme do přístavu na loď. Jedeme na Ischii. Cesta do přístavu utíká rychle, nejdříve u černého Smartu zatáčíme doleva, podél modro-stříbrného jdeme rovně, u šedivého zahýbáme vpravo a červený míjíme u přístavu. Dneska si vybíráme...

6.den

6.den

V noci strašná bouřka, hromy divo bijů. Ani se mi ráno nechce vytáhnout rolety, tak se obětuje Ivana a mačká čudlík. Pak hlásí: slunce a dva mraky! A tak šup rychlá hygiena, rychlá snídaně a rychle na vlak do Ercolano, máme totiž v plánu zdolat Monte Vesuvio! Cestou...