Akční sobota

12. 7. 2015

Uhelné safari

Jo, tak tahle sobota se opravdu vyvedla! I když vlastně, půlka z ní byla pracovní. Ale co by člověk neudělal pro děti z vesnice… Takže nejdříve se s Ivanou, Bobem, Terezou a s dětmi z klubu “My z Pato”, který existuje více než rok při knihovně, zúčastňujeme exkurze pořádané Czech Coal Group. A frčíme do dolu Vršany.

Vršanská uhelná a Severní energetická organizují exkurze do těžebních lokalit (do lomů) za plného provozu a na rekultivace pod názvem Uhelné safari od roku 2009. Veřejnosti tak umožňuje zblízka se seznámit s technologií těžby hnědého uhlí, ale i obnovou krajiny po těžbě. Za dobu trvání projektu se prej s touto činností seznámilo 16 500 návštěvníků z celé ČR i ze zahraniční.

Takže mi si vybíráme trasu 2, tedy Vršany.  Při exkurzi bylo k vidění: skládkový stroj, vyhlídková terasa lomu Vršany, těžba skrývky rýpadlem KU800, těžba uhlí rýpadlem KU300 a k závěru pak významné rekultivace Hipodrom Most a Mostecké jezero.

No, pak jedeme domů a vezeme si sebou Ivany sekretářku Martinu. Super holka (jasně že super, když mi přivezla z dovolený slivovici), kterou ale babky považují za Honzovu Terezu 🙂 . Dáváme spolu oběd ve třech a já je pak, i když přiznávám že nerad, opouštím. Ale prostě musím….

Už ráno mi psal známej (říkejme mu tak), jestli někam nevyrazíme s jeho érem. Po návratu ze safari se tedy domlouváme a dáváme si sraz na letišti. Naplánoval luxusní let, který nakonec trval dvě a čtvrt hodiny. Most, Roudnice, Mělník, Slapy, Karlštejn, Křivoklát….

Fotky jsou TADY (safari) a TADY (letadlo, foceno přes zaprasený sklo).

A video (hodně rozklepané) je tu o řádek níže…

Tentokrát Teplice

Tentokrát Teplice

To mi takhle ve čtvrtek (9. června 2022) píše jeden držitel Thálie, jestli jdeme večer do Teplic na koncert, na kterém zpívá. Nějak jsem tento termín přehlédl a přiznám se, že se mi zrovna moc nechtělo. Přeposílám tuto informaci manažerce, která během chvilky odpoví,...

Jdi za štěstím

Jdi za štěstím

Ve středu (25. 5. 2022) jsme opět vyrazili do Prahy za kulturou. A tentokrát do divadla Broadway na koncert Mariana Vojtka a Bohuše Matuše. Klucí zpívali písničky Karla Gotta, a byla to opravdu pecka! Musel jsem uznat, že víc se Gottovi přiblížil Bohuš Matuš. Maroš to...

Změníme adresu!

Změníme adresu!

Tak jo, už po několikáté jsme v krátké době v Praze (neděle, 8. května 2022). A tentokráte jedeme do Karlína. Do Fóra Karlín. Parkujeme na Florenci, a těch pár metrů jdeme pěšky. Vstupenky máme VIP, a tak v klidu míjíme frontu, která začíná cca 200 metrů od vchodu. Až...

0 komentářů