Akční sobota

12. 7. 2015

Uhelné safari

Jo, tak tahle sobota se opravdu vyvedla! I když vlastně, půlka z ní byla pracovní. Ale co by člověk neudělal pro děti z vesnice… Takže nejdříve se s Ivanou, Bobem, Terezou a s dětmi z klubu “My z Pato”, který existuje více než rok při knihovně, zúčastňujeme exkurze pořádané Czech Coal Group. A frčíme do dolu Vršany.

Vršanská uhelná a Severní energetická organizují exkurze do těžebních lokalit (do lomů) za plného provozu a na rekultivace pod názvem Uhelné safari od roku 2009. Veřejnosti tak umožňuje zblízka se seznámit s technologií těžby hnědého uhlí, ale i obnovou krajiny po těžbě. Za dobu trvání projektu se prej s touto činností seznámilo 16 500 návštěvníků z celé ČR i ze zahraniční.

Takže mi si vybíráme trasu 2, tedy Vršany.  Při exkurzi bylo k vidění: skládkový stroj, vyhlídková terasa lomu Vršany, těžba skrývky rýpadlem KU800, těžba uhlí rýpadlem KU300 a k závěru pak významné rekultivace Hipodrom Most a Mostecké jezero.

No, pak jedeme domů a vezeme si sebou Ivany sekretářku Martinu. Super holka (jasně že super, když mi přivezla z dovolený slivovici), kterou ale babky považují za Honzovu Terezu 🙂 . Dáváme spolu oběd ve třech a já je pak, i když přiznávám že nerad, opouštím. Ale prostě musím….

Už ráno mi psal známej (říkejme mu tak), jestli někam nevyrazíme s jeho érem. Po návratu ze safari se tedy domlouváme a dáváme si sraz na letišti. Naplánoval luxusní let, který nakonec trval dvě a čtvrt hodiny. Most, Roudnice, Mělník, Slapy, Karlštejn, Křivoklát….

Fotky jsou TADY (safari) a TADY (letadlo, foceno přes zaprasený sklo).

A video (hodně rozklepané) je tu o řádek níže…

Po pětadvaceti letech

Po pětadvaceti letech

Je tomu téměř pětadvacet let, kdy k nám švagr přivedl do našeho panelákového bytu takového nenápadného chlapíka, prodejce vysavačů. Tenkrát nabízel pro nás neznámou, ale prý velmi kvalitní značku vysavače. Ani nás nemusel dlouho přesvědčovat, měli jsme velký byt a...

Něco se rýsuje 2

Něco se rýsuje 2

Něco se rýsuje 2, něco se rýsuje 2, něco se rýsuje 2, něco se rýsuje 2, něco se rýsuje 2, něco se rýsuje 2, něco se rýsuje 2, něco se rýsuje 2, něco se rýsuje 2, něco se rýsuje 2, něco se rýsuje 2, něco se rýsuje 2, něco se rýsuje 2, něco se rýsuje 2, něco se rýsuje...

Severní Morava – fotky

Severní Morava – fotky

Konečně se mi podařilo sestříhat video a vytřídit fotky z báječné dovolené na Severní Moravě. A až se mi podaří přemluvit 360-ti stupňovou kameru, aby vydala fotky co má v sobě, přidám sem ještě panoramatické fotografie. Fotky jsou TADY a video níže......

0 komentářů