Balada o pol’ných vtákoch

7. 2. 2011

Tak, první ples této sezóny máme za sebou. Hodnocení? Rozpačité… Jako první začala hrát kapela s názvem Golem. Ovšem nebyla to ta stará známá skupina z dávných časů, byla to skupina nová. Škoda, že zpěvák neměl zuby. Nebo je možná měl, jen prostě šišlal. Ani kapela nebyla moc přesvědčivá. Abych je zase jen nepomlouval, velký díl na tom měla firma, která zajišťovala ozvučení sálu. Opravdu s bedýnkami od Vietnamců se moc parády neudělá. No nic, první hodinka je za námi, a už je tu ten, který jednou nahradí Karla Gotta. Tedy tak to říkal konferenciér. A přichází Martin Chodůr. A celé své vystoupení zpívá latinsko-americké písně, obzvlášť vhodné na tancování. Po druhé písni musím konstatovat, že porotci soutěží typu Česko-Slovensko má talent a podobné, musí mít úžasnou trpělivost, anebo už neslyší. Jestli tohle skončilo na místě prvním, nechtěl bych slyšet toho, kdo se vyšplhal na místo desáté. Musel jsem si odskočit, a zjišťuji, že na chodbách je víc lidí, než vsále. Po skončení vystoupení, moderátor přesvědčoval plesající, že chtějí ještě přidat píseň. Nechtěli, ale stejně přidal. A pak zase Golem:-)
A pak, po dvou hodinách, konečně česká, vlastně slovenská písnička!!!!! Nastoupil Miro Žbirka se svojí partou. A nezklamal, lidi nikdo nemusel nutit tleskat. A Miro hrál a zpíval, a zase hrál a zpíval, a to celou hodinu, tak že jsme nemuseli poslouchat Golema. Jo, kdo umí, ten umí:-)
Následovala Lucie Bílá. Tu nemusím, ale musím uznat, že zpívá dobře, i když ani na ty její písničky se nedalo tancovat. Tak že pauzička, pivečko, panáček. A už se třese pódium. Přicházejí Maxim Turbulenc a s nimi dvě děvčata. Ta sice nezpívají, ale za to ukazují. Ivana, která nemá Maxíky voblibě, je jak utržená od vozu. Ale jo, sál se opět probudil.
Dáváme si na závěr pivečko a stěhujeme se do Pato. Dámy nás vysazují u hasičárny. Jdeme se s Láčou podívat, jak se místostarostovi povedlo ugrilovat prasátko. Zrovna na mě vyšla panenka. No co se dá dělat! Zdržíme se asi hoďku a kráčíme domů. Ve tři padám do peří.
V půl čtvrté zahání babička s Odinou hlubokým vrčením zloděje. Stejně nám ta svině prostříhala plot. Ráno jsem vybalil z krabice pistolku a udělal pár zkušebních střel. Jo, dobrý. Tak uvidíme, jestli ještě přijde.

A teč konečně ta balada o pol’ných vtákoch…

Změníme adresu!

Změníme adresu!

Tak jo, už po několikáté jsme v krátké době v Praze (neděle, 8. května 2022). A tentokráte jedeme do Karlína. Do Fóra Karlín. Parkujeme na Florenci, a těch pár metrů jdeme pěšky. Vstupenky máme VIP, a tak v klidu míjíme frontu, která začíná cca 200 metrů od vchodu. Až...

Koupili jsme vlak!

Koupili jsme vlak!

Tak jsme koupili vlak, paní Müllerová! Tedy, on to není úplně vlak, jako spíš vagón. I když, on to vlastně ani není vagón, jako spíš jeden oddíl ve vagónu. Ale to není obyčejný oddíl, je to začarovaný oddíl (tak trochu ukradeno z filmu S tebou mě baví svět, stejně...

Zase v divadle

Zase v divadle

Čtvrtek, 14.4.2022: nadcházející víkend začínáme již ve čtvrtek odpoledne. Opět jdeme do divadla, ale tentokrát v Praze a do Studia dva, které je v paláci Fénix. A protože budeme v Praze spát, máme naplánované akce i na pátek. Jedeme se nejdříve ubytovat do Kněževsi,...

0 komentářů