Balada o pol’ných vtákoch

Tak, první ples této sezóny máme za sebou. Hodnocení? Rozpačité… Jako první začala hrát kapela s názvem Golem. Ovšem nebyla to ta stará známá skupina z dávných časů, byla to skupina nová. Škoda, že zpěvák neměl zuby. Nebo je možná měl, jen prostě šišlal. Ani kapela nebyla moc přesvědčivá. Abych je zase jen nepomlouval, velký díl na tom měla firma, která zajišťovala ozvučení sálu. Opravdu s bedýnkami od Vietnamců se moc parády neudělá. No nic, první hodinka je za námi, a už je tu ten, který jednou nahradí Karla Gotta. Tedy tak to říkal konferenciér. A přichází Martin Chodůr. A celé své vystoupení zpívá latinsko-americké písně, obzvlášť vhodné na tancování. Po druhé písni musím konstatovat, že porotci soutěží typu Česko-Slovensko má talent a podobné, musí mít úžasnou trpělivost, anebo už neslyší. Jestli tohle skončilo na místě prvním, nechtěl bych slyšet toho, kdo se vyšplhal na místo desáté. Musel jsem si odskočit, a zjišťuji, že na chodbách je víc lidí, než vsále. Po skončení vystoupení, moderátor přesvědčoval plesající, že chtějí ještě přidat píseň. Nechtěli, ale stejně přidal. A pak zase Golem:-)
A pak, po dvou hodinách, konečně česká, vlastně slovenská písnička!!!!! Nastoupil Miro Žbirka se svojí partou. A nezklamal, lidi nikdo nemusel nutit tleskat. A Miro hrál a zpíval, a zase hrál a zpíval, a to celou hodinu, tak že jsme nemuseli poslouchat Golema. Jo, kdo umí, ten umí:-)
Následovala Lucie Bílá. Tu nemusím, ale musím uznat, že zpívá dobře, i když ani na ty její písničky se nedalo tancovat. Tak že pauzička, pivečko, panáček. A už se třese pódium. Přicházejí Maxim Turbulenc a s nimi dvě děvčata. Ta sice nezpívají, ale za to ukazují. Ivana, která nemá Maxíky voblibě, je jak utržená od vozu. Ale jo, sál se opět probudil.
Dáváme si na závěr pivečko a stěhujeme se do Pato. Dámy nás vysazují u hasičárny. Jdeme se s Láčou podívat, jak se místostarostovi povedlo ugrilovat prasátko. Zrovna na mě vyšla panenka. No co se dá dělat! Zdržíme se asi hoďku a kráčíme domů. Ve tři padám do peří.
V půl čtvrté zahání babička s Odinou hlubokým vrčením zloděje. Stejně nám ta svině prostříhala plot. Ráno jsem vybalil z krabice pistolku a udělal pár zkušebních střel. Jo, dobrý. Tak uvidíme, jestli ještě přijde.

A teč konečně ta balada o pol’ných vtákoch…

Jedeme do Kadaně

Jedeme do Kadaně

Bylo to takové obyčejné sobotní ráno. Tedy až do té doby, než nám zavolal Pavel, že je v nemocnici v Kadani, a že tam bez objednání očkují proti covidu, a ať přijedeme taky, že tam není téměř žádná fronta, maximálně na hodinu. Chvilku nám trvalo, než jsme tu informaci...

Horní Hrad

Horní Hrad

Ani dnes nezůstáváme doma a vyrážíme směrem na město Ostrov. Tam ale nedojedeme, a za obcí Stráž uhýbáme z hlavní silnice. Jedeme asi kilometr a půl do kopce, kde odstavujeme na parkovišti auto. Dále pokračujeme pěšky až k samotné zřícenině hradu Horní Hrad, který je...

Dopoledne s Leontýnkou

Dopoledne s Leontýnkou

Ani dnes nezůstáváme doma, a hned po snídani vyrážíme na ikonické místo neméně ikonického filmu. Jedeme na zříceninu hradu Krakovce, který si zahrál jako hrad Brtník ve filmu Ať žijí duchové. A za Leontýnkou! Také se tu natáčela pohádka Princ a Večernice. Hrad...

0 komentářů