Baron Prášil - logoJe neděle a my vyrážíme směr Hlavní město. Tentokrát však ne na návštěvu k Vašíkovi na Hrad, ani k Jirkovi do Lidového domu, nýbrž do divadla Divadlo Hybernia, kde se od dvou hodin hraje představení Baron Prášil. Hudbu pro muzikál složil Zdeněk Barták a libreto napsal Petr Markov.

Neděle nebyla vybrána náhodou, ale byl to výsledek našich požadavků, a to sice, aby tam hrál Marián Vojtko, Tomáš Trapl a Hanka Křížková. No a jak to dopadlo? Výsledná kombinace těchto umělců připadla na čtrnáctou hodinu právě této neděle.

Nikdy bych nevěřil, jaké triky jdou udělat v divadle “naživo”. Už samotný přílet barona Prášila na úvodní ples byl fonomenální. Prášil totiž přiletěl na dělové kouli přes celé hlediště přímo do probíhající plesu!!! V průběhu představení herci “létali” po jevišti, používala se 3D animace, prolétalo se sopkou, no prostě nádhera!!!

Ještě před tím, než jsme vešli do divadla, udělali jsme si malou procházku po okolí. Nejdříve jsme se vyšplhali na Prašnou bránu, odkud byl úžasný rozhled po Praze. Nejblíže byl samozřejmě Obecní dům, a dále pak Týnský chrám, Staroměstská radnice, kostel sv. Mikuláše, Národní divadlo, Pražský hrad… Jinak pro ty, kteří neví, proč Prašná brána je zrovna “prašná”, tak proto, že za vlády Josefa I. byly reprezentační síně užívány jako skladiště střelného prachu.

Pak jsme se vydali na Staroměstské náměstní a dál k Židovské synagoze. Cestou zpět se stavujeme na oběd v japonské restauraci, kde si jako předkrm dáváme sushi a jako hlavní jídlo kačenu.