Baron Prášil

25. 4. 2010

Baron Prášil - logoJe neděle a my vyrážíme směr Hlavní město. Tentokrát však ne na návštěvu k Vašíkovi na Hrad, ani k Jirkovi do Lidového domu, nýbrž do divadla Divadlo Hybernia, kde se od dvou hodin hraje představení Baron Prášil. Hudbu pro muzikál složil Zdeněk Barták a libreto napsal Petr Markov.

Neděle nebyla vybrána náhodou, ale byl to výsledek našich požadavků, a to sice, aby tam hrál Marián Vojtko, Tomáš Trapl a Hanka Křížková. No a jak to dopadlo? Výsledná kombinace těchto umělců připadla na čtrnáctou hodinu právě této neděle.

Nikdy bych nevěřil, jaké triky jdou udělat v divadle “naživo”. Už samotný přílet barona Prášila na úvodní ples byl fonomenální. Prášil totiž přiletěl na dělové kouli přes celé hlediště přímo do probíhající plesu!!! V průběhu představení herci “létali” po jevišti, používala se 3D animace, prolétalo se sopkou, no prostě nádhera!!!

Ještě před tím, než jsme vešli do divadla, udělali jsme si malou procházku po okolí. Nejdříve jsme se vyšplhali na Prašnou bránu, odkud byl úžasný rozhled po Praze. Nejblíže byl samozřejmě Obecní dům, a dále pak Týnský chrám, Staroměstská radnice, kostel sv. Mikuláše, Národní divadlo, Pražský hrad… Jinak pro ty, kteří neví, proč Prašná brána je zrovna “prašná”, tak proto, že za vlády Josefa I. byly reprezentační síně užívány jako skladiště střelného prachu.

Pak jsme se vydali na Staroměstské náměstní a dál k Židovské synagoze. Cestou zpět se stavujeme na oběd v japonské restauraci, kde si jako předkrm dáváme sushi a jako hlavní jídlo kačenu.

Tentokrát Teplice

Tentokrát Teplice

To mi takhle ve čtvrtek (9. června 2022) píše jeden držitel Thálie, jestli jdeme večer do Teplic na koncert, na kterém zpívá. Nějak jsem tento termín přehlédl a přiznám se, že se mi zrovna moc nechtělo. Přeposílám tuto informaci manažerce, která během chvilky odpoví,...

Jdi za štěstím

Jdi za štěstím

Ve středu (25. 5. 2022) jsme opět vyrazili do Prahy za kulturou. A tentokrát do divadla Broadway na koncert Mariana Vojtka a Bohuše Matuše. Klucí zpívali písničky Karla Gotta, a byla to opravdu pecka! Musel jsem uznat, že víc se Gottovi přiblížil Bohuš Matuš. Maroš to...

Změníme adresu!

Změníme adresu!

Tak jo, už po několikáté jsme v krátké době v Praze (neděle, 8. května 2022). A tentokráte jedeme do Karlína. Do Fóra Karlín. Parkujeme na Florenci, a těch pár metrů jdeme pěšky. Vstupenky máme VIP, a tak v klidu míjíme frontu, která začíná cca 200 metrů od vchodu. Až...

0 komentářů