Baron Prášil

25. 4. 2010

Baron Prášil - logoJe neděle a my vyrážíme směr Hlavní město. Tentokrát však ne na návštěvu k Vašíkovi na Hrad, ani k Jirkovi do Lidového domu, nýbrž do divadla Divadlo Hybernia, kde se od dvou hodin hraje představení Baron Prášil. Hudbu pro muzikál složil Zdeněk Barták a libreto napsal Petr Markov.

Neděle nebyla vybrána náhodou, ale byl to výsledek našich požadavků, a to sice, aby tam hrál Marián Vojtko, Tomáš Trapl a Hanka Křížková. No a jak to dopadlo? Výsledná kombinace těchto umělců připadla na čtrnáctou hodinu právě této neděle.

Nikdy bych nevěřil, jaké triky jdou udělat v divadle “naživo”. Už samotný přílet barona Prášila na úvodní ples byl fonomenální. Prášil totiž přiletěl na dělové kouli přes celé hlediště přímo do probíhající plesu!!! V průběhu představení herci “létali” po jevišti, používala se 3D animace, prolétalo se sopkou, no prostě nádhera!!!

Ještě před tím, než jsme vešli do divadla, udělali jsme si malou procházku po okolí. Nejdříve jsme se vyšplhali na Prašnou bránu, odkud byl úžasný rozhled po Praze. Nejblíže byl samozřejmě Obecní dům, a dále pak Týnský chrám, Staroměstská radnice, kostel sv. Mikuláše, Národní divadlo, Pražský hrad… Jinak pro ty, kteří neví, proč Prašná brána je zrovna “prašná”, tak proto, že za vlády Josefa I. byly reprezentační síně užívány jako skladiště střelného prachu.

Pak jsme se vydali na Staroměstské náměstní a dál k Židovské synagoze. Cestou zpět se stavujeme na oběd v japonské restauraci, kde si jako předkrm dáváme sushi a jako hlavní jídlo kačenu.

Po pětadvaceti letech

Po pětadvaceti letech

Je tomu téměř pětadvacet let, kdy k nám švagr přivedl do našeho panelákového bytu takového nenápadného chlapíka, prodejce vysavačů. Tenkrát nabízel pro nás neznámou, ale prý velmi kvalitní značku vysavače. Ani nás nemusel dlouho přesvědčovat, měli jsme velký byt a...

Něco se rýsuje 2

Něco se rýsuje 2

Něco se rýsuje 2, něco se rýsuje 2, něco se rýsuje 2, něco se rýsuje 2, něco se rýsuje 2, něco se rýsuje 2, něco se rýsuje 2, něco se rýsuje 2, něco se rýsuje 2, něco se rýsuje 2, něco se rýsuje 2, něco se rýsuje 2, něco se rýsuje 2, něco se rýsuje 2, něco se rýsuje...

Jedeme do Kadaně

Jedeme do Kadaně

Bylo to takové obyčejné sobotní ráno. Tedy až do té doby, než nám zavolal Pavel, že je v nemocnici v Kadani, a že tam bez objednání očkují proti covidu, a ať přijedeme taky, že tam není téměř žádná fronta, maximálně na hodinu. Chvilku nám trvalo, než jsme tu informaci...

0 komentářů