MacekNovinky získaly exkluzivní zpověč české delegátky Marcely Zelenkové, která se nachází v demonstracemi zmítaném Egyptě. Přestože je v klidné oblasti Marsa Alam, tedy mimo momentální ohnisko demonstrací, obává se přísných policejních kontrol a nedostatku jídla a pitné vody.

Pracujete v Egyptě jako delegátka. Jaká je tam nyní situace?

V letní sezóně pracuji jako delegátka v Hurghadě. Nyní v zimě pracuji jako asistentka generálního ředitele v hotelu v oblasti Marsa Alam. Jsem ale ve spojení s kolegy a známými v Hurghadě a opravdu se tam rabuje. Většina obchodů v městské části Dahar je vyrabovaná nebo poškozená. A i tam se nyní odehrávají demonstrace.

Jsou v ohrožení i turisté?

Na druhé straně Hurghady, kde se nacházejí pouze hotely, se nic neděje. Ovšem do Daharu bych se určitě momentálně nevydala. Oblast Marsa Alam je ale klidná.

Měla jste už strach o život?

Zatím ne. Ovšem někteří turisté už byli v ohrožení života. Například při výletu do Luxoru, kde navštívili sbírku vzácných starých papyrů a ven už se normální cestou nedostali. Budovu totiž začal kamenovat dav demonstrantů, protože na ní byl velký plakát prezidenta.

Jak to s nimi dopadlo?

Turisté v Luxoru byli nakonec propuštěni zadním zásobovacím vchodem a naštěstí se vyhnuli přímým střetům s demonstranty.

Zdroj: Novinky.cz, celý článek ZDE.