Česká delegátka z Egypta, aneb moje slavná neteř

2. 2. 2011

MacekNovinky získaly exkluzivní zpověč české delegátky Marcely Zelenkové, která se nachází v demonstracemi zmítaném Egyptě. Přestože je v klidné oblasti Marsa Alam, tedy mimo momentální ohnisko demonstrací, obává se přísných policejních kontrol a nedostatku jídla a pitné vody.

Pracujete v Egyptě jako delegátka. Jaká je tam nyní situace?

V letní sezóně pracuji jako delegátka v Hurghadě. Nyní v zimě pracuji jako asistentka generálního ředitele v hotelu v oblasti Marsa Alam. Jsem ale ve spojení s kolegy a známými v Hurghadě a opravdu se tam rabuje. Většina obchodů v městské části Dahar je vyrabovaná nebo poškozená. A i tam se nyní odehrávají demonstrace.

Jsou v ohrožení i turisté?

Na druhé straně Hurghady, kde se nacházejí pouze hotely, se nic neděje. Ovšem do Daharu bych se určitě momentálně nevydala. Oblast Marsa Alam je ale klidná.

Měla jste už strach o život?

Zatím ne. Ovšem někteří turisté už byli v ohrožení života. Například při výletu do Luxoru, kde navštívili sbírku vzácných starých papyrů a ven už se normální cestou nedostali. Budovu totiž začal kamenovat dav demonstrantů, protože na ní byl velký plakát prezidenta.

Jak to s nimi dopadlo?

Turisté v Luxoru byli nakonec propuštěni zadním zásobovacím vchodem a naštěstí se vyhnuli přímým střetům s demonstranty.

Zdroj: Novinky.cz, celý článek ZDE.

Tentokrát Teplice

Tentokrát Teplice

To mi takhle ve čtvrtek (9. června 2022) píše jeden držitel Thálie, jestli jdeme večer do Teplic na koncert, na kterém zpívá. Nějak jsem tento termín přehlédl a přiznám se, že se mi zrovna moc nechtělo. Přeposílám tuto informaci manažerce, která během chvilky odpoví,...

Jdi za štěstím

Jdi za štěstím

Ve středu (25. 5. 2022) jsme opět vyrazili do Prahy za kulturou. A tentokrát do divadla Broadway na koncert Mariana Vojtka a Bohuše Matuše. Klucí zpívali písničky Karla Gotta, a byla to opravdu pecka! Musel jsem uznat, že víc se Gottovi přiblížil Bohuš Matuš. Maroš to...

Změníme adresu!

Změníme adresu!

Tak jo, už po několikáté jsme v krátké době v Praze (neděle, 8. května 2022). A tentokráte jedeme do Karlína. Do Fóra Karlín. Parkujeme na Florenci, a těch pár metrů jdeme pěšky. Vstupenky máme VIP, a tak v klidu míjíme frontu, která začíná cca 200 metrů od vchodu. Až...

0 komentářů