Co týden nebo dva, dal…

8. 9. 2012

Abych navázal na předchozí zápis: vrabčáka jsme úspěšně odchovali, a po té, co se naučil létat, jsme ho vypustili zpátky do přírody. Třeba nám tu teč bude odchytávat komáry.

Následujících čtrnáct dnů bylo poměrně hektických. Obec se připravovala na oslavy 670 let od jejího založení, takže bylo co zařizovat a shánět. Týden před akcí jsem si vzal dovolenou, kterou jsem prožil mezi radnicí a hřištěm. No ale, mělo to jednu výhodu, hezky jsem se opálil. Akce klapla dokonale, však jsme na tom s místostarostou makali už loňského října.

A co si myslí o práci starosty Petr Kolář, se můžete poslechnout na videu níže.

Minulý víkend jsme měli tak trochu cestovní. V pátek jsme jeli odpoledne do Prahy. Já na letiště, Ivana Kubovi do bytu uklízet, protože jsme tam na neděli pozvali babičky. Večer cestou zpátky, volali rybáři, že slaví narozeniny a že mají spousty jídla a pití. Takže o večeři jsme měli postaráno. Sobota byla trochu volnější a v neděli vyjíždíme znovu do Prahy, tentokrát s babičkami. První zastávka je u Kuby v bytě. Přestože tam Ivana v pátek uklidila, stejně to tam vypadalo jako na dobře zajetém studentském pokoji, protože tam bydlí ještě Kubův kamarád. Po návštěvě se jdeme podívat na Prahu z výšky. Pohled z Žižkovské věže byl nádherný, protože bylo krásně vyfoukáno. Pak máme namířeno k Bobešovi na parník. Cestou se stavujeme v Paladiu na oběd a zaparkovat auto. A pak už se naločujeme a užíváme si krásnou dvouhodinovou plavbu po Vltavě. Při cestě zpět volal kamarád, že tahá uzený maso a klobásy z udírny, takže máme opět postaráno o večeři.

Další víkend byl tak nějak podobný, co se aktivit týče. V sobotu jsme se byli podívat na akci Labské léto, které pořádalo naše spřátelené (s obcí spřátelené) rádio Hitrádio FM, kde jsem se konečně mohl podívat na Petr Koláře jako divák. A taky na Pepu Vojtka a Marka Ztracenýho. Počasí jim vyšlo úplně na jedničku, atmosféra a občerstvení na jedničku s hvězdičkou. Večer zakončujeme u kamaráda nad lahví dobrého vína.

Vojtko - muzikálové legendyNo a v neděli jsme opět frčeli do Prahy na koncertní projekt “Muzikálové legendy”. Jednalo se o koncert z muzikálů Karla Svobody (Noc na Karlštejně, Dracula, Monte Christo, Golem). A kdo zpíval? Monika Absolonová, Tomáš Trapl, David Uličník, Josef Zíma, Tomáš Savka, Zuza čŽurdinová, Dasha, Athina Langoská, Dušan Kollár a samozřejmě Marián Vojtko. A bylo to mooooc hezký. A když to skončilo a vyšli jsme ven, nebyla tma, ale svítilo sluníčko, protože koncert začal už ve tři hodiny.

Koupili jsme vlak!

Koupili jsme vlak!

Tak jsme koupili vlak, paní Müllerová! Tedy, on to není úplně vlak, jako spíš vagón. I když, on to vlastně ani není vagón, jako spíš jeden oddíl ve vagónu. Ale to není obyčejný oddíl, je to začarovaný oddíl (tak trochu ukradeno z filmu S tebou mě baví svět, stejně...

Zase v divadle

Zase v divadle

Čtvrtek, 14.4.2022: nadcházející víkend začínáme již ve čtvrtek odpoledne. Opět jdeme do divadla, ale tentokrát v Praze a do Studia dva, které je v paláci Fénix. A protože budeme v Praze spát, máme naplánované akce i na pátek. Jedeme se nejdříve ubytovat do Kněževsi,...

Vlastníci v divadle

Vlastníci v divadle

V loňském roce jsme v kině v Lounech shlédli vynikající komedii od Jiřího Havelky "Vlastníci" s opravdu skvělým obsazením: Tereza Ramba, Vojtěch Kotek, Dagmar Havlová, Jiří Lábus, Pavla Tomicová, Klára Melíšková, Kryštof Hádek. Málo kdo ví, že pracovní název filmu byl...

0 komentářů