Dneska vyrážíme na delší výlet: Praha letiště a Kluky. Cestou do Prahy si užíváme kvalitní jízdy po dálnici. Po dálnici, po které kráčel Praotec Čech na Říp. No, nicméně po necelé hodince odbočujeme na letiště, ale ne k budovám ČSA, nýbrž jedeme k obci Přední Kopanina, přímo na začátek přistávací dráhy 24. Sotva zaparkuje, začíná přehlídka přistávajících letadel. Po tu dobu, kterou tam trávíme a fotíme, přistávají v tříminutových intervalech. V jednu chvíli nám vír vznikající za letadlem málem odnesl i maminu. Čas příjezdu byl tak kvalitně naplánován, že vidíme přistávat i nákladní jumbo z Číny.
Pak odjíždíme k Písku, do Kluk. Babička už nás vyhlíží dalekohledem před Věry barákem. Vyhazujeme kotvu a brzdíme! K obědu dostáváme super kančí gulášek a pivko jako křen! Pak se jdeme juknout na dvorek a na zahradu mého dětství. Kuba buší do špalku a láká slepice na tlučené kosti. Slepice chtějí ale sežrat nás!
Potom jedeme k Věrce na kafe a několik kilo rolády. Jdu se před cestou zpět chvilku natáhnout. Pak přichází bouřka, ale venku se moc (vůbec) neochladilo. Před Prahou si vychutnáváme asi dvacetikilometrovou kolonu….