Do Prahy, do Prahy, na Vojtka jedeme do Prahy!

Divadlo HyberniaJo, konečně je to tady! Půl roku ležely lístky na koncert Mariana Vojtka v šuplíku, abychom je vytáhli právě toto pondělí. Už od rána svítí sluníčko v předtuše úžasného dne. Z Pato vyrážím do Loun pro svou drahou polovičku do práce. Než se zabalí, ukazuje mi Šárka, kde se všude spálila na lodích. Cesta do Prahy v pohodě, žádný zácpy. Nejdříve jedeme ke Kubovi do bytu, kde nakládáme bordel po rekonstrukci. Je toho plný auto. Pak se přemisťujeme do Flóry, kde nám náš hodný synáček Kubíček zajistil parkování v podzemních garážích bez placení.

Metrem pak jedeme na Náměstí Republiky, a odtud jdeme do hotelu Clarion, kde nám náš druhý hodný synáček Honzíček zajistil bezplatné ubytování. Převlékáme se z tepláků do skoro kvádra a vyrážíme. Cestou si ještě kupujeme něco na zub, abychom nepadli hlady, než bude raut. Přicházíme akorát, ještě stíháme kávičku a vínečko.

Udeřila sedmá, koncert začíná. Tentokrát Vojtka doprovází orchestr Jiřího Škorpíka, a řekl bych, že je lepší než ten, co ho doprovázel posledně.

Koncert byl, tak jak se předem očekávalo super. Ze začátku měl trošku trému, ale čím více zpíval, tím rychleji z něj padala. Jako hosté vystoupili Monika Absolonová a Tomáš Savka. Na závěr několikrát děkovačka ve stoje, dárečky, kytičky. Jo, opravdu se koncert povedl. Po skončení se nikam neženeme a v klidu čekáme, až přebyteční návštěvníci opustí foajé divadla. Pak se rozjíždí raut. Spousta jídla, pití:-) Po půlnoci sice došlo pivo, ale nevadí, becherovka ještě je :-). Když jsem si odskočil na záchod, hodila Ivana řeč s Marianem na téma tréma při koncertě.

Na budovu divadla se promítala obrovská fotka Mariana, která měla začít hořet. Chvilku to trvalo, ale nakonec se to povedlo.

Tady je pár (mizerných) fotek.

A tady je krátké video z rautu, za pozornost stojí Marianovo taneční kreace.

A tady ukázka z koncertu.

Jedeme do Kadaně

Jedeme do Kadaně

Bylo to takové obyčejné sobotní ráno. Tedy až do té doby, než nám zavolal Pavel, že je v nemocnici v Kadani, a že tam bez objednání očkují proti covidu, a ať přijedeme taky, že tam není téměř žádná fronta, maximálně na hodinu. Chvilku nám trvalo, než jsme tu informaci...

Horní Hrad

Horní Hrad

Ani dnes nezůstáváme doma a vyrážíme směrem na město Ostrov. Tam ale nedojedeme, a za obcí Stráž uhýbáme z hlavní silnice. Jedeme asi kilometr a půl do kopce, kde odstavujeme na parkovišti auto. Dále pokračujeme pěšky až k samotné zřícenině hradu Horní Hrad, který je...

Dopoledne s Leontýnkou

Dopoledne s Leontýnkou

Ani dnes nezůstáváme doma, a hned po snídani vyrážíme na ikonické místo neméně ikonického filmu. Jedeme na zříceninu hradu Krakovce, který si zahrál jako hrad Brtník ve filmu Ať žijí duchové. A za Leontýnkou! Také se tu natáčela pohádka Princ a Večernice. Hrad...

0 komentářů