2018

Lázně Libverda

13. 9. 2018 – 16. 9. 2018

Vysílač a hotel Ještěd

Lázně Libverda

První zmínky o obci sahají do II. poloviny 14. století (1381 – urbář frýdlantského panství). Od té doby se objevují zprávy o léčivosti místního pramene. Díky velkému množství poutníků, kteří putovali z Lužice do mariánského poutního kostela v Hejnicích, byla Libverda známá v okolí již v 15. století. Vyvěrala zde „Boží voda“, kterou se poutníci osvěžovali. Zpočátku byl pouze jeden pramen. Léčili se jím i slavní panovníci – saský kurfiřt August I. a vévoda Albrecht z Valdštejna, který trpěl syfilidou a nechával si léčivou vodu posílat tam, kde právě pobýval.

Martinský Mlýn

22. 8. 2018 – 27. 8. 2018

Vysílač a hotel Ještěd

Martinský mlýn

Nedaleko Novohradských hor se nalézá, z rybníka jeho často v noci vodník na hráz vylézá. Příběh velmi zajímavý má, kdo slyšel jej, tomu často ve spánku se o něm zdá. Ráznou mlynářku na mlýně vždy potkáte, však během pobytu však její dobré srdce poznáte. 8 krásných pokojů různých jmen Martinský Mlýn šlechtí pro své hosty, ráno i večer v mlýnici u pece nakrmí Vás do sytosti.

Martinský mlýn

Bořetice

7. 5. 2018 – 9. 5. 2018

Vysílač a hotel Ještěd

Obec Bořetice

Vinařská vesnice leží v samotném srdci Modrých Hor a Mikroregionu Hustopečsko. Obec leží v mírně zvlněné krajině na úpatí Ždánického lesa. Protéká tudy říčka Trkmanka, místně zvaná „Svodnica“. Nejproslulejší lokalitou jsou Kraví hory, kde se nad početnou řadou vinných sklepů zvedají kopce úrodných vinohradů. Známá je i přírodní rezervace Zázmoníky, se vzácným včelníkem rakouským a jinými chráněnými druhy rostlin.

Bydlíme v penzionu u Nováků

Bořetice

Peking, Su-čou, Šanghaj

12. 4. 2018 – 23. 4 2018

Peking

Peking

Peking je hlavní město Čínské lidové republiky. Jakožto centrálně spravované město na úrovni provincie podléhá přímo ústřední vládě. V Pekingu, který je po staletí správním a kulturním centrem země, se nachází proslulé náměstí Nebeského klidu či Zakázané město, komplex paláců a chrámů, odkud dříve vládli čínští císařové. Celkový počet obyvatel Pekingu v roce 2007 přesáhl 17 milionů v roce 2011 už 19 milionů. V roce 2008 Peking hostil XXIX. letní olympijské hry.

Su-čou

Su-čou

Su-čou je město a městská prefektura s dlouhou historií, leží v oblasti dolního toku řeky Jang-c’-ťiang a březích jezera Tchaj v provincii Ťiang-su v Čínské lidové republice. Město je známé pro své krásné kamenné mosty, pagody a pečlivě navržené zahrady, které se staly vyhledávanou turistickou atrakcí. Su-čou bylo také, počínaje obdobím vlády dynastie Sung (960–1279), důležitým centrem produkce čínského hedvábnictví; toto významné postavení si udrželo dodnes.

Shanghaj

Šhanghaj

Šanghaj je s více než 27 miliony obyvatel nejlidnatější město Číny a významné hospodářské centrum této země. Rozkládá se při ústí řeky Jang-c’-ťiang do Východočínského moře a od roku 2004, kdy vystřídalo s ročním obratem nákladu 380 milionů tun Rotterdam, si drží na pozici největšího kontejnerového přístavu světa.[3] Šanghaj administrativně náleží mezi čtveřici měst se zvláštním statutem, která jsou v rámci ČLR postavena na roveň provinciím.

Letíme s Emirates

Jedeme s China Railways

Hotel v Pekingu

Hotel v Su-čou

Hotel v Šangaji

Těšíme se na jídlo

Peking

Su-čou

Šanghaj

2017

Ještěd

22. 9. 2017 – 24. 9. 2017

Vysílač a hotel Ještěd

Vysílač Ještěd

Ještěd je symbolem Libereckého kraje a svojí polohou v 1012 metrech nadmořské výšky též dominantou severních Čech. Pro svoji jedinečnou architekturu získal Perretovu cenu a stal se národní kulturní památkou a stavbou století. Nová stavba na Ještědu je konečně hotová V létě 1973 byla stavba na Ještědu dokončena a v září byla předána veřejnosti. I když si lidé z počátku těžko zvykali na novou siluetu nad Libercem, záhy po svém otevření se Ještěd stal novou atrakcí a oblíbeným místem výletů.

Bydlíme v hotelu Ještěd

Mariánské Lázně

5. 7. 2017 – 7. 7. 2017

Mariánské Lázně

Mariánské Lázně

Místo, na kterém dnes leží druhé největší lázeňské město v Čechách, Mariánské Lázně, bylo v dávných dobách plné bažin a zcela pusté. Šlechtic Hroznata založil v roce 1197 premonstrátský klášter v osadě Teplá, pod jehož správu patřilo i území dnešních lázní. Mniši byli také první, kteří zaznamenali slaný pramen ve svých lesích a dokonce se zde snažili odpařováním získávat sůl. Tato sůl byla později úspěšně prodávána jako projímadlo.

Bydlíme ve Villa Berolina

Furore

5. 6. 2017 – 11. 6. 2017

Mariánské Lázně

Furore

Furore is a town and comune in the province of Salerno in the Campania region of south-western Italy. Furore is located on the Amalfi Coast. The municipality of Furore expands from sea level, where there is the hamlet of Fiordo di Furore, and a little civil parish partly belonging to Praiano named Marina di Praia, up to Agerola (550 meters above sea level). The village is subdivided into 3 districts (contrade): Cicala (Sant’Elia), Ciuccio (Santo Jaco) and Gatta (Sant’Agnelo).

Informace o ubytování

Tam letíme s EasyJet

A zpátky s ČSA

2016

New York

13. 6. 2016 – 23. 6. 2016

Informace o New Yorku

Informace o ubytování

Letíme s Lufthansa

2015

Řím

15. 9. 2015 – 19. 9. 2015

Informace o Římě

Informace o ubytování

Letíme s easyJet