2019

Miláno a okolí

20. 9. 2019 – 20. 9. 2019

Peking

Miláno

Milán je druhé největší italské město, hlavní město oblasti Lombardie a provincie Milán (Metropolitní město Milán). Je slavné jako město obchodu a módy, jako sídlo opery La Scala (Teatro alla Scala) a fotbalových klubů AC a Inter Milán. Je zde také velká gotická katedrála a řada dalších památek. Město se nachází v nížině v západní části Lombardie a protékají jím jenom malé řeky (Lambro, Olona, Seveso), většinou pod zemí. Samo město má 1,3 milionu obyvatel, s rozsáhlou a souvislou okolní aglomerací až 4 miliony obyvatel.

Su-čou

Baveno

Baveno je italská obec v provincii Verbano-Cusio-Ossola v oblasti Piemont. Leží na břehu jezera Lago Maggiore.
Lago Maggiore (italsky také Lago Verbano z latinského Lacus Verbanus, německy Langensee, znamená velké jezero) je jezero ležící částečně v italských regionech Piemont a Lombardie a švýcarském kantonu Ticino, má rozlohu 212,5 km², z čehož 80,1 % leží v Itálii a zbývajících 19,9 % ve Švýcarsku. Dosahuje od jižního řetězce Lepontinských Alp až k okraji Pádské nížiny. Jako ostatní severoitalská jezera vzniklo roztátím ledovce na konci poslední doby ledové, nachází se v tektonické kotlině a je ohraničené prudkými a vysokými břehy. Hlavně severní konec je obklopen balvany, které pocházejí z ledovce. Na jihu je hrazeno morénou starého ledovce. Jezero je 66 km dlouhé a maximálně 10 km široké. Jeho maximální hloubka je 372 m. Tím je nejhlubším a zároveň nejníže položeným jezerem ve Švýcarsku. Oblast povodí jezera je velká 6386 km².

Letíme s Easyjet

Jezdíme s

Apartmán v Baveno

Baveno

jizerské hory

9. 8. 2019 – 11. 8. 2019

Vysílač a hotel Ještěd

Jizerské Hory

Jizerské hory (německy Isergebirge, polsky Góry Izerskie, hovorově též nazývané Jizerky) jsou geomorfologickým celkem a nejsevernějším pohořím Česka. Pohoří bylo nazváno podle řeky Jizery, která pramení na svazích Smrku, což je nejvyšší hora české části hor. Bylo dříve považováno za západní výběžek Krkonoš. Jeho podstatná část se nachází v Polsku, kde také leží nejvyšší vrchol celých Jizerských hor, kterým je Wysoka Kopa (1126 m).

Vysílač a hotel Ještěd

Kramářův zámek

Málokdo asi ví, že slavná Kramářova vila v Praze – sídlo českých premiérů má i své dvě sestry.
Zámek manželů Kramářových ve Vysokém nad Jizerou byl postaven v letech 1927-1931 a měl od počátku sloužit především jako rodinné letní sídlo.
Kramář zadal zpracování projektu zámku v roce 1927 ruskému emigrantovi Vladimiru Alexandroviči Brandtovi, který navrhl mimo jiné pravoslavné kostely v Praze na Olšanech a v Karlových Varech.
Tímto zámkem pana Kramáře vstoupily do kraje vlivy ruské architektury. impozantní zámek o třech podlažích kryje vysoká sedlová střecha. Velkoryse pojatá reprezentativní, ale trochu těžkopádná architektura udivuje velikostí a honosností. Jakoby nikdo neměl pochybovat, že velký duch potřebuje velký,k prostorný dům. I to je prvek ruského vlivu a vlivu manželky Naděždy Nikolajevny. Exteriér se do dnešních dní zachoval v takřka autentické podobě. Kramářův zámek neměl takové štěstí jako jeho pražská sestra Kramářova vila. Již za druhé světové války vilu využívalo NSDAP jako politickou školu a po válce vila sloužila k rekreacím ROH. Obojí samozřejmě ovlivnilo podobu interiérů.

Karštejn

Karlštejn

4. 7. 2019 – 6. 7. 2019

Vysílač a hotel Ještěd

Karlštejn

Karlštejn, v obrozenecké době nazývaný také Karlův Týn, je středověký hrad v katastrálním území Budňany v městysi Karlštejn v okrese Beroun, asi 30 km jihozápadně od Prahy, uprostřed Chráněné krajinné oblasti Český kras. Založen byl okolo roku 1348 jako soukromé reprezentační sídlo římského císaře a českého krále Karla IV. Teprve až postupem času, po Karlově císařské korunovaci v Římě roku 1355, císař účel hradu pozměnil – rozhodl se ho užívat jako klenotnici, prostor pro uschování říšských korunovačních klenotů a souboru svatých ostatků. České korunovační klenoty byly na hrad převezeny až počátkem dvacátých let 15. století.
Hrad je významnou národní kulturní památkou a jedním z nejnavštěvovanějších hradů v Česku. Každoročně jej navštíví přes 200 000 turistů. Výzdoba nejcennějšího prostoru, kaple svatého Kříže ve Velké věži, je ukázkou vyspělého gotického malířství. Hrad je ve vlastnictví České republiky a jeho správu zajišťuje Národní památkový ústav. Veřejnosti je přístupný.

Vysílač a hotel Ještěd

Penzion Hájovna u Dubu

Penzion Hájovna U Dubu má již letitou tradici. Služby tohoto penzionu započaly již krátce po “Sametové revoluci 1989” začátkem devadesátých let. V roce 1996 proběhla první velká rekonstrukce. Druhá velká rekonstrukce proběhla na přelomu let 2009 a 2010. Penzion je situován na samotě (cca 800m / 15min.) kousek pěšky od hradu Karlštejn, který je bezesporu nejznámějším, českým, středověkým hradem. Penzion je “stylově” vybaven a čítá 5 podkrovních, dvoulůžkových pokojů s vlastním sociálním příslušenstvím, bar s velkým krbem, restauraci, zahrádku formou terasy, oddělené WC pro dámy a pány, velkou zahradu, parkovací místa pro osobní i užitkové vozy, gril.

Hrad Karštejn

Petrohrad, Moskva

Peking

Petrohrad

Město bylo založeno v roce 1703 carem Petrem Velikým, během Severní války, a to na Zaječím ostrově, kde položil základy Petropavlovské pevnosti. Nové sídelní město vybudoval na močálech, které nechal ruský imperátor vysušit za cenu mnoha životů dělníků. V roce 1712 se stalo hlavním městem Ruského carství, poté Ruského impéria a toto postavení si udrželo, kromě let 1728 až 1732, až do vzniku Sovětského svazu začátkem 20. století.

Su-čou

Moskva

Z roku 1147 pochází první písemná zmínka o Moskvě, Jurij Dolgorukij pozval svého spojence, novgorodsko-severského knížete Svjatoslava, na setkání, o kterém letopisec zaznamenal: „Přijď ke mně, bratře, do Moskvy.“ Roku 1156 kníže Jurij v souvislosti s posilováním obrany západní hranice suzdalského knížectví vybudoval v osadě pevnost, obehnanou dřevěnou palisádou, základ dnešního Kremlu. V počátcích byla Moskva jedno z míst, které mělo obranný charakter a sloužilo jako místo noclehu suzdalských knížat. Kromě toho se nacházela na průsečíku několika obchodních cest, což ji přeurčilo pro roli významného ekonomického centra.

Letíme s Aeroflotem

Letíme s ČSA

Apartmán v Petrohradě

Apartmán v Moskvě

Petrohrad

Moskva

Chateau Kynšperk

12. 4. 2019 – 14. 4. 2019

Vysílač a hotel Ještěd

Chateau Kynšperk

Zámek Chateau Kynšperk je nově zrekonstruovaný pozdně barokní zámek v osadě Kamenný Dvůr v katastru města Kynšperk nad Ohří. Zámecký park s pohřební kaplí je chráněn jako kulturní památka ČR.
Jedná se o trojkřídlou patrovou stavbu postavenou koncem 18. století městem Kynšperk nad Ohří na místě zbořené tvrze. Ta patřila rodu Leuchtenberků, a je poprvé zmiňována ve 14. století. V roce 1840 zámek koupil Augustin Eusebius Haas, který byl majitelem porcelánky v Horním Slavkově. Jeho synem byl pokračovatel jeho díla Georg Haas z Hasenfelsu, spolumajitel firmy Haas & Czjzek. Tomu se na zámku v Kamenném Dvoře narodil jediný syn Jiří Julius. Georg Haas i jeho manželka Olga zde byli pochováni v rodinné hrobce.

Hurghada

10. 3. 2019 – 17. 3. 2019

Vysílač a hotel Ještěd

Hurghada

Původně malá rybářská vesnice zaznamenala od 70. let 20. postupný rozmach cestovního ruchu. Turisty z celého světa sem lákají dlouhé písčité pláže, možnost výletů do hlavních turistických atrakcí Egypta a také potápění v Rudém moři s jeho bujným podvodním životem. Od 80. let sem začali ve větší míře jezdit evropští turisté. Od 90. let 20. století zažívá Hurghada velmi rychlý rozvoj, především díky stavbě desítek nových hotelů, vybudování nového mezinárodního letiště (IATA: HRG, ICAO: HEGN) a přílivu zahraničních investic do turistického ruchu.

Hotel Prima Life Makadi Resort & Spa

Letíme s Travel Service

2018

Lázně Libverda

13. 9. 2018 – 16. 9. 2018

Vysílač a hotel Ještěd

Lázně Libverda

První zmínky o obci sahají do II. poloviny 14. století (1381 – urbář frýdlantského panství). Od té doby se objevují zprávy o léčivosti místního pramene. Díky velkému množství poutníků, kteří putovali z Lužice do mariánského poutního kostela v Hejnicích, byla Libverda známá v okolí již v 15. století. Vyvěrala zde „Boží voda“, kterou se poutníci osvěžovali. Zpočátku byl pouze jeden pramen. Léčili se jím i slavní panovníci – saský kurfiřt August I. a vévoda Albrecht z Valdštejna, který trpěl syfilidou a nechával si léčivou vodu posílat tam, kde právě pobýval.

Martinský Mlýn

22. 8. 2018 – 27. 8. 2018

Vysílač a hotel Ještěd

Martinský mlýn

Nedaleko Novohradských hor se nalézá, z rybníka jeho často v noci vodník na hráz vylézá. Příběh velmi zajímavý má, kdo slyšel jej, tomu často ve spánku se o něm zdá. Ráznou mlynářku na mlýně vždy potkáte, však během pobytu však její dobré srdce poznáte. 8 krásných pokojů různých jmen Martinský Mlýn šlechtí pro své hosty, ráno i večer v mlýnici u pece nakrmí Vás do sytosti.

Martinský mlýn

Bořetice

7. 5. 2018 – 9. 5. 2018

Vysílač a hotel Ještěd

Obec Bořetice

Vinařská vesnice leží v samotném srdci Modrých Hor a Mikroregionu Hustopečsko. Obec leží v mírně zvlněné krajině na úpatí Ždánického lesa. Protéká tudy říčka Trkmanka, místně zvaná „Svodnica“. Nejproslulejší lokalitou jsou Kraví hory, kde se nad početnou řadou vinných sklepů zvedají kopce úrodných vinohradů. Známá je i přírodní rezervace Zázmoníky, se vzácným včelníkem rakouským a jinými chráněnými druhy rostlin.

Bydlíme v penzionu u Nováků

Bořetice

Peking, Su-čou, Šanghaj

12. 4. 2018 – 23. 4 2018

Peking

Peking

Peking je hlavní město Čínské lidové republiky. Jakožto centrálně spravované město na úrovni provincie podléhá přímo ústřední vládě. V Pekingu, který je po staletí správním a kulturním centrem země, se nachází proslulé náměstí Nebeského klidu či Zakázané město, komplex paláců a chrámů, odkud dříve vládli čínští císařové. Celkový počet obyvatel Pekingu v roce 2007 přesáhl 17 milionů v roce 2011 už 19 milionů. V roce 2008 Peking hostil XXIX. letní olympijské hry.

Su-čou

Su-čou

Su-čou je město a městská prefektura s dlouhou historií, leží v oblasti dolního toku řeky Jang-c’-ťiang a březích jezera Tchaj v provincii Ťiang-su v Čínské lidové republice. Město je známé pro své krásné kamenné mosty, pagody a pečlivě navržené zahrady, které se staly vyhledávanou turistickou atrakcí. Su-čou bylo také, počínaje obdobím vlády dynastie Sung (960–1279), důležitým centrem produkce čínského hedvábnictví; toto významné postavení si udrželo dodnes.

Shanghaj

Šhanghaj

Šanghaj je s více než 27 miliony obyvatel nejlidnatější město Číny a významné hospodářské centrum této země. Rozkládá se při ústí řeky Jang-c’-ťiang do Východočínského moře a od roku 2004, kdy vystřídalo s ročním obratem nákladu 380 milionů tun Rotterdam, si drží na pozici největšího kontejnerového přístavu světa.[3] Šanghaj administrativně náleží mezi čtveřici měst se zvláštním statutem, která jsou v rámci ČLR postavena na roveň provinciím.

Letíme s Emirates

Jedeme s China Railways

Hotel v Pekingu

Hotel v Su-čou

Hotel v Šangaji

Těšíme se na jídlo

Peking

Su-čou

Šanghaj

2017

Ještěd

22. 9. 2017 – 24. 9. 2017

Vysílač a hotel Ještěd

Vysílač Ještěd

Ještěd je symbolem Libereckého kraje a svojí polohou v 1012 metrech nadmořské výšky též dominantou severních Čech. Pro svoji jedinečnou architekturu získal Perretovu cenu a stal se národní kulturní památkou a stavbou století. Nová stavba na Ještědu je konečně hotová V létě 1973 byla stavba na Ještědu dokončena a v září byla předána veřejnosti. I když si lidé z počátku těžko zvykali na novou siluetu nad Libercem, záhy po svém otevření se Ještěd stal novou atrakcí a oblíbeným místem výletů.

Bydlíme v hotelu Ještěd

Mariánské Lázně

5. 7. 2017 – 7. 7. 2017

Mariánské Lázně

Mariánské Lázně

Místo, na kterém dnes leží druhé největší lázeňské město v Čechách, Mariánské Lázně, bylo v dávných dobách plné bažin a zcela pusté. Šlechtic Hroznata založil v roce 1197 premonstrátský klášter v osadě Teplá, pod jehož správu patřilo i území dnešních lázní. Mniši byli také první, kteří zaznamenali slaný pramen ve svých lesích a dokonce se zde snažili odpařováním získávat sůl. Tato sůl byla později úspěšně prodávána jako projímadlo.

Bydlíme ve Villa Berolina

Furore

5. 6. 2017 – 11. 6. 2017

Mariánské Lázně

Furore

Furore is a town and comune in the province of Salerno in the Campania region of south-western Italy. Furore is located on the Amalfi Coast. The municipality of Furore expands from sea level, where there is the hamlet of Fiordo di Furore, and a little civil parish partly belonging to Praiano named Marina di Praia, up to Agerola (550 meters above sea level). The village is subdivided into 3 districts (contrade): Cicala (Sant’Elia), Ciuccio (Santo Jaco) and Gatta (Sant’Agnelo).

Informace o ubytování

Tam letíme s EasyJet

A zpátky s ČSA

2016

New York

13. 6. 2016 – 23. 6. 2016

Informace o New Yorku

Informace o ubytování

Letíme s Lufthansa

2015

Řím

15. 9. 2015 – 19. 9. 2015

Informace o Římě

Informace o ubytování

Letíme s easyJet