2019

Petrohrad, Moskva

Do začátku dovolené zbývá

Dny

:

Hodiny

:

Minuty

:

Sekund

Peking

Petrohrad

Město bylo založeno v roce 1703 carem Petrem Velikým, během Severní války, a to na Zaječím ostrově, kde položil základy Petropavlovské pevnosti. Nové sídelní město vybudoval na močálech, které nechal ruský imperátor vysušit za cenu mnoha životů dělníků. V roce 1712 se stalo hlavním městem Ruského carství, poté Ruského impéria a toto postavení si udrželo, kromě let 1728 až 1732, až do vzniku Sovětského svazu začátkem 20. století.

Su-čou

Moskva

Z roku 1147 pochází první písemná zmínka o Moskvě, Jurij Dolgorukij pozval svého spojence, novgorodsko-severského knížete Svjatoslava, na setkání, o kterém letopisec zaznamenal: „Přijď ke mně, bratře, do Moskvy.“ Roku 1156 kníže Jurij v souvislosti s posilováním obrany západní hranice suzdalského knížectví vybudoval v osadě pevnost, obehnanou dřevěnou palisádou, základ dnešního Kremlu. V počátcích byla Moskva jedno z míst, které mělo obranný charakter a sloužilo jako místo noclehu suzdalských knížat. Kromě toho se nacházela na průsečíku několika obchodních cest, což ji přeurčilo pro roli významného ekonomického centra.

Letíme s Aeroflotem

Letíme s ČSA

Apartmán v Petrohradě

Apartmán v Moskvě

Petrohrad

Moskva

Chateau Kynšperk

 
 

Do začátku dovolené zbývá

Dny

:

Hodiny

:

Minuty

:

Sekund

12. 4. 2019 – 14. 4. 2019

Vysílač a hotel Ještěd

Chateau Kynšperk

Zámek Chateau Kynšperk je nově zrekonstruovaný pozdně barokní zámek v osadě Kamenný Dvůr v katastru města Kynšperk nad Ohří. Zámecký park s pohřební kaplí je chráněn jako kulturní památka ČR.
Jedná se o trojkřídlou patrovou stavbu postavenou koncem 18. století městem Kynšperk nad Ohří na místě zbořené tvrze. Ta patřila rodu Leuchtenberků, a je poprvé zmiňována ve 14. století. V roce 1840 zámek koupil Augustin Eusebius Haas, který byl majitelem porcelánky v Horním Slavkově. Jeho synem byl pokračovatel jeho díla Georg Haas z Hasenfelsu, spolumajitel firmy Haas & Czjzek. Tomu se na zámku v Kamenném Dvoře narodil jediný syn Jiří Julius. Georg Haas i jeho manželka Olga zde byli pochováni v rodinné hrobce.

Hurghada

Do začátku dovolené zbývá

Dny

:

Hodiny

:

Minuty

:

Sekund

10. 3. 2019 – 17. 3. 2019

Vysílač a hotel Ještěd

Hurghada

Původně malá rybářská vesnice zaznamenala od 70. let 20. postupný rozmach cestovního ruchu. Turisty z celého světa sem lákají dlouhé písčité pláže, možnost výletů do hlavních turistických atrakcí Egypta a také potápění v Rudém moři s jeho bujným podvodním životem. Od 80. let sem začali ve větší míře jezdit evropští turisté. Od 90. let 20. století zažívá Hurghada velmi rychlý rozvoj, především díky stavbě desítek nových hotelů, vybudování nového mezinárodního letiště (IATA: HRG, ICAO: HEGN) a přílivu zahraničních investic do turistického ruchu.

Hotel Prima Life Makadi Resort & Spa

Letíme s Travel Service