2019

Miláno a okolí

Do začátku dovolené zbývá

Dny

:

Hodiny

:

Minuty

:

Sekund

20. 9. 2019 – 20. 9. 2019

Peking

Miláno

Milán je druhé největší italské město, hlavní město oblasti Lombardie a provincie Milán (Metropolitní město Milán). Je slavné jako město obchodu a módy, jako sídlo opery La Scala (Teatro alla Scala) a fotbalových klubů AC a Inter Milán. Je zde také velká gotická katedrála a řada dalších památek. Město se nachází v nížině v západní části Lombardie a protékají jím jenom malé řeky (Lambro, Olona, Seveso), většinou pod zemí. Samo město má 1,3 milionu obyvatel, s rozsáhlou a souvislou okolní aglomerací až 4 miliony obyvatel.

Su-čou

Baveno

Baveno je italská obec v provincii Verbano-Cusio-Ossola v oblasti Piemont. Leží na břehu jezera Lago Maggiore.
Lago Maggiore (italsky také Lago Verbano z latinského Lacus Verbanus, německy Langensee, znamená velké jezero) je jezero ležící částečně v italských regionech Piemont a Lombardie a švýcarském kantonu Ticino, má rozlohu 212,5 km², z čehož 80,1 % leží v Itálii a zbývajících 19,9 % ve Švýcarsku. Dosahuje od jižního řetězce Lepontinských Alp až k okraji Pádské nížiny. Jako ostatní severoitalská jezera vzniklo roztátím ledovce na konci poslední doby ledové, nachází se v tektonické kotlině a je ohraničené prudkými a vysokými břehy. Hlavně severní konec je obklopen balvany, které pocházejí z ledovce. Na jihu je hrazeno morénou starého ledovce. Jezero je 66 km dlouhé a maximálně 10 km široké. Jeho maximální hloubka je 372 m. Tím je nejhlubším a zároveň nejníže položeným jezerem ve Švýcarsku. Oblast povodí jezera je velká 6386 km².

Letíme s Easyjet

Jezdíme s

Apartmán v Baveno

Baveno

jizerské hory

Do začátku dovolené zbývá

Dny

:

Hodiny

:

Minuty

:

Sekund

9. 8. 2019 – 11. 8. 2019

Vysílač a hotel Ještěd

Jizerské Hory

Jizerské hory (německy Isergebirge, polsky Góry Izerskie, hovorově též nazývané Jizerky) jsou geomorfologickým celkem a nejsevernějším pohořím Česka. Pohoří bylo nazváno podle řeky Jizery, která pramení na svazích Smrku, což je nejvyšší hora české části hor. Bylo dříve považováno za západní výběžek Krkonoš. Jeho podstatná část se nachází v Polsku, kde také leží nejvyšší vrchol celých Jizerských hor, kterým je Wysoka Kopa (1126 m).

Vysílač a hotel Ještěd

Kramářův zámek

Málokdo asi ví, že slavná Kramářova vila v Praze – sídlo českých premiérů má i své dvě sestry.
Zámek manželů Kramářových ve Vysokém nad Jizerou byl postaven v letech 1927-1931 a měl od počátku sloužit především jako rodinné letní sídlo.
Kramář zadal zpracování projektu zámku v roce 1927 ruskému emigrantovi Vladimiru Alexandroviči Brandtovi, který navrhl mimo jiné pravoslavné kostely v Praze na Olšanech a v Karlových Varech.
Tímto zámkem pana Kramáře vstoupily do kraje vlivy ruské architektury. impozantní zámek o třech podlažích kryje vysoká sedlová střecha. Velkoryse pojatá reprezentativní, ale trochu těžkopádná architektura udivuje velikostí a honosností. Jakoby nikdo neměl pochybovat, že velký duch potřebuje velký,k prostorný dům. I to je prvek ruského vlivu a vlivu manželky Naděždy Nikolajevny. Exteriér se do dnešních dní zachoval v takřka autentické podobě. Kramářův zámek neměl takové štěstí jako jeho pražská sestra Kramářova vila. Již za druhé světové války vilu využívalo NSDAP jako politickou školu a po válce vila sloužila k rekreacím ROH. Obojí samozřejmě ovlivnilo podobu interiérů.

Karštejn

Karlštejn

Do začátku dovolené zbývá

Dny

:

Hodiny

:

Minuty

:

Sekund

4. 7. 2019 – 6. 7. 2019

Vysílač a hotel Ještěd

Karlštejn

Karlštejn, v obrozenecké době nazývaný také Karlův Týn, je středověký hrad v katastrálním území Budňany v městysi Karlštejn v okrese Beroun, asi 30 km jihozápadně od Prahy, uprostřed Chráněné krajinné oblasti Český kras. Založen byl okolo roku 1348 jako soukromé reprezentační sídlo římského císaře a českého krále Karla IV. Teprve až postupem času, po Karlově císařské korunovaci v Římě roku 1355, císař účel hradu pozměnil – rozhodl se ho užívat jako klenotnici, prostor pro uschování říšských korunovačních klenotů a souboru svatých ostatků. České korunovační klenoty byly na hrad převezeny až počátkem dvacátých let 15. století.
Hrad je významnou národní kulturní památkou a jedním z nejnavštěvovanějších hradů v Česku. Každoročně jej navštíví přes 200 000 turistů. Výzdoba nejcennějšího prostoru, kaple svatého Kříže ve Velké věži, je ukázkou vyspělého gotického malířství. Hrad je ve vlastnictví České republiky a jeho správu zajišťuje Národní památkový ústav. Veřejnosti je přístupný.

Vysílač a hotel Ještěd

Penzion Hájovna u Dubu

Penzion Hájovna U Dubu má již letitou tradici. Služby tohoto penzionu započaly již krátce po „Sametové revoluci 1989“ začátkem devadesátých let. V roce 1996 proběhla první velká rekonstrukce. Druhá velká rekonstrukce proběhla na přelomu let 2009 a 2010. Penzion je situován na samotě (cca 800m / 15min.) kousek pěšky od hradu Karlštejn, který je bezesporu nejznámějším, českým, středověkým hradem. Penzion je „stylově“ vybaven a čítá 5 podkrovních, dvoulůžkových pokojů s vlastním sociálním příslušenstvím, bar s velkým krbem, restauraci, zahrádku formou terasy, oddělené WC pro dámy a pány, velkou zahradu, parkovací místa pro osobní i užitkové vozy, gril.

Hrad Karštejn

Petrohrad, Moskva

Do začátku dovolené zbývá

Dny

:

Hodiny

:

Minuty

:

Sekund

1. 6. 2019 – 8. 6. 2019

Peking

Petrohrad

Město bylo založeno v roce 1703 carem Petrem Velikým, během Severní války, a to na Zaječím ostrově, kde položil základy Petropavlovské pevnosti. Nové sídelní město vybudoval na močálech, které nechal ruský imperátor vysušit za cenu mnoha životů dělníků. V roce 1712 se stalo hlavním městem Ruského carství, poté Ruského impéria a toto postavení si udrželo, kromě let 1728 až 1732, až do vzniku Sovětského svazu začátkem 20. století.

Su-čou

Moskva

Z roku 1147 pochází první písemná zmínka o Moskvě, Jurij Dolgorukij pozval svého spojence, novgorodsko-severského knížete Svjatoslava, na setkání, o kterém letopisec zaznamenal: „Přijď ke mně, bratře, do Moskvy.“ Roku 1156 kníže Jurij v souvislosti s posilováním obrany západní hranice suzdalského knížectví vybudoval v osadě pevnost, obehnanou dřevěnou palisádou, základ dnešního Kremlu. V počátcích byla Moskva jedno z míst, které mělo obranný charakter a sloužilo jako místo noclehu suzdalských knížat. Kromě toho se nacházela na průsečíku několika obchodních cest, což ji přeurčilo pro roli významného ekonomického centra.

Letíme s Aeroflotem

Letíme s ČSA

Apartmán v Petrohradě

Apartmán v Moskvě

Petrohrad

Moskva

Chateau Kynšperk

 
 

Do začátku dovolené zbývá

Dny

:

Hodiny

:

Minuty

:

Sekund

12. 4. 2019 – 14. 4. 2019

Vysílač a hotel Ještěd

Chateau Kynšperk

Zámek Chateau Kynšperk je nově zrekonstruovaný pozdně barokní zámek v osadě Kamenný Dvůr v katastru města Kynšperk nad Ohří. Zámecký park s pohřební kaplí je chráněn jako kulturní památka ČR.
Jedná se o trojkřídlou patrovou stavbu postavenou koncem 18. století městem Kynšperk nad Ohří na místě zbořené tvrze. Ta patřila rodu Leuchtenberků, a je poprvé zmiňována ve 14. století. V roce 1840 zámek koupil Augustin Eusebius Haas, který byl majitelem porcelánky v Horním Slavkově. Jeho synem byl pokračovatel jeho díla Georg Haas z Hasenfelsu, spolumajitel firmy Haas & Czjzek. Tomu se na zámku v Kamenném Dvoře narodil jediný syn Jiří Julius. Georg Haas i jeho manželka Olga zde byli pochováni v rodinné hrobce.

Hurghada

Do začátku dovolené zbývá

Dny

:

Hodiny

:

Minuty

:

Sekund

10. 3. 2019 – 17. 3. 2019

Vysílač a hotel Ještěd

Hurghada

Původně malá rybářská vesnice zaznamenala od 70. let 20. postupný rozmach cestovního ruchu. Turisty z celého světa sem lákají dlouhé písčité pláže, možnost výletů do hlavních turistických atrakcí Egypta a také potápění v Rudém moři s jeho bujným podvodním životem. Od 80. let sem začali ve větší míře jezdit evropští turisté. Od 90. let 20. století zažívá Hurghada velmi rychlý rozvoj, především díky stavbě desítek nových hotelů, vybudování nového mezinárodního letiště (IATA: HRG, ICAO: HEGN) a přílivu zahraničních investic do turistického ruchu.

Hotel Prima Life Makadi Resort & Spa

Letíme s Travel Service