Jižní Morava

Jižní Morava

V roce 2013 jsme se pustili do rekonstrukce rodinného vinného sklepa s cílem vytvořit místo pro odpočinek a pohodové setkávání s přáteli u dobrého vína.
Nyní bychom Vás chtěli na toto místo pozvat.
Ubytování je rozděleno na dva samostatné apartmány každý s vlastním vchodem, koupelnou a kuchyňským koutem. Kapacita Apartmánu I. je pět osob + přistýlka, kapacita Aparmánu II. je šest osob + přistýlka. Za objektem se nachází terasa k posezení a letnímu grilování, k dispozici je na půjčení gril a součástí objektu je také zamykatelná úschova pro kola. Celá budova se nachází nad historickým vinným sklepem z období osídlení původního obyvatelstva Jevišovky Moravských Chorvatů. Nyní je připraven sloužit k posezení a ochutnávce místních vín.
Rádi Vám nabídneme jak týdenní tak i víkendový pobyt.
Vinný sklep se nachází v klidné části obce, v sousedství dalších vinných sklepů, kapličky a in-line stezky. Prostředí je tedy vhodné jak pro partu cyklistů, tak pro rodiny s dětmi. Za prozkoumání stojí i stezky našich rakouských sousedů, státní hranice je vzdálená jen necelý kilometr. Výlet do termálních lázní Laa nebo samotné Vídně.
V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat telefonicky, emailem nebo prostřednictvím Facebooku.
Věříme, že se Vám u nás bude líbit a domů se vrátíte odpočinutí a plní nové energie.

Madeira

Madeira

Funchal (čti Funšal) je portugalské město na ostrově Madeira, hlavní město autonomní oblasti Madeira. Podle údajů z roku 2006 se město rozkládá na ploše 75,7 km² a žije v něm 100 847 obyvatel. Název města pochází od portugalZarco a jeho lidé se po roce 1419 usídlili v Câmara de Lobos. Roku 1421 založili nedaleko odtud osadu Funchal. Díky své geografické poloze a výhodnému umístění jejího přístavu se toto místo brzy stalo centrem rozvoje ostrova. Roku 1440 byla Madeira rozdělena na takzvané kapitánie, přičemž fuchalská kapitánie byla roku 1450 svěřena Zarcovi. Roku 1508 byl Funchal povýšen na město.
Význam města se projevil zakládáním významných staveb. Zpočátku se mše konaly v malé kapli Santa Catarina, nejstarší církevní stavbě na ostrově, kterou dnes najdeme ve stejnojmenném parku v centru města. V letech 1492 až 1497 proběhla stavba kostela a kláštera Santa Clara. V devadesátých letech 15. století také začala stavba katedrály Sé, dokončené roku 1514 (věž dostavěna 1518).
Bohatnoucí město lákalo piráty, proti kterým nebylo dostatečně chráněno. Proto byly postupně vybudovány 4 pevnosti.