Konec roku 2014

1. 1. 2015

Závěr roku byl poněkud náročný. Tedy, ne v rodině, ale na obci. Muselo se dokončit několik rozpracovaných dotačních programů, takže na psaní našeho webu nezbýval čas, a ani nebyla chuť. Na začátku listopadu oznamuji na katastru, že od Nového roku budu funkci starosty v naší dědině vykonávat na plný úvazek, páč už to takhle dál nešlo. A v průběhu listopadu jsme udili klobásky, a pak je náležitě zapili, byli jsme na “prvním pátku” u Babuši, také jsme si byli trsnout na Svatomartinské zábavě. I na besedu s Ivo Šmoldasem jsme se dostali. A přitom jsme ještě chodili s vlkem na cvičák.

V polovině prosince jedeme po delší době do Prahy, na Fantoma opery. Protože Fantoma hrál Marian, bylo by mé hodnocení zaujaté, půjčil jsem si tedy hodnocení kritiků na netu: “Po pěvecké stránce ztvárnil výborně titulní postavu Fantoma Marian Vojtko, jehož výkon co do pěveckých kvalit výrazně převyšuje všechny jeho předešlé muzikálové role.
Kdo zná Mariana Vojtka, tak ví, že má občas jisté (zlo)zvyky, jak ve zpěvu, tak v herectví, ale pokud má nad sebou pádnou režisérkou ruku, jsou tyto projevy, které mu občas recenzenti vyčítají, okamžitě pryč.
Už na premiéře bylo jasné, že v roli Fantoma předvedl Vojtko nejlepší výkon celé své úctyhodné kariéry. Pěvecky mu nelze vytknout nic, zpívá s naprostou lehkostí, s určitými částmi si příjemně pohrává a ústředním hitem Hudba noci si získá i své největší odpůrce.

Pak tu máme Vánoce v klasickém domácím stylu, jen s tím rozdílem, že se mě Bobeš pokoušel opít, a povedlo se mu to 🙂 .

Na druhý svátek vánoční jedeme opět do Prahy, do divadla Karlín na Mam’zelle Nitouche, v hlavní roli opět Marian. Už jsme tuto operetku viděli, jenže tenkrát: “První únorový den se vypravujeme opět do Prahy, tentokrát do Hudebního divadla Karlín na Mam’zelle Nitouche. V jedné z hlavních rolí Marian Vojtko. Jenže V sále se setmělo, rozsvítila se světla na oponu a před ní vystoupil dirigent a pravil: Vážení, pan Marian Vojtko má hlas v prdeli, tak na něj buďte hodní. No, on ho neměl v prdeli, on ho neměl vůbec  🙁 . V první půlce se snažil něco zazpívat, pak toho raději nechal a jen hrál pantomimu.

No ale teď bylo všechno v pořádku a představení jsme si užili. Jelikož to bylo odpolední představení, stíháme ještě večerní popíjení s Láďou a Luckou.

Silvestra trávíme u Válečků, odkud ale před půlnocí musíme odejít hlídat vlčici a babičku. Dixina nakonec strávila půlnoc v obýváku, protože jinak by se uhafala!

Silvestr byl též mým posledním pracovním dnem na katastru!

Po pětadvaceti letech

Po pětadvaceti letech

Je tomu téměř pětadvacet let, kdy k nám švagr přivedl do našeho panelákového bytu takového nenápadného chlapíka, prodejce vysavačů. Tenkrát nabízel pro nás neznámou, ale prý velmi kvalitní značku vysavače. Ani nás nemusel dlouho přesvědčovat, měli jsme velký byt a...

Něco se rýsuje 2

Něco se rýsuje 2

Něco se rýsuje 2, něco se rýsuje 2, něco se rýsuje 2, něco se rýsuje 2, něco se rýsuje 2, něco se rýsuje 2, něco se rýsuje 2, něco se rýsuje 2, něco se rýsuje 2, něco se rýsuje 2, něco se rýsuje 2, něco se rýsuje 2, něco se rýsuje 2, něco se rýsuje 2, něco se rýsuje...

Jedeme do Kadaně

Jedeme do Kadaně

Bylo to takové obyčejné sobotní ráno. Tedy až do té doby, než nám zavolal Pavel, že je v nemocnici v Kadani, a že tam bez objednání očkují proti covidu, a ať přijedeme taky, že tam není téměř žádná fronta, maximálně na hodinu. Chvilku nám trvalo, než jsme tu informaci...

0 komentářů