Konec roku 2014

1. 1. 2015

Závěr roku byl poněkud náročný. Tedy, ne v rodině, ale na obci. Muselo se dokončit několik rozpracovaných dotačních programů, takže na psaní našeho webu nezbýval čas, a ani nebyla chuť. Na začátku listopadu oznamuji na katastru, že od Nového roku budu funkci starosty v naší dědině vykonávat na plný úvazek, páč už to takhle dál nešlo. A v průběhu listopadu jsme udili klobásky, a pak je náležitě zapili, byli jsme na “prvním pátku” u Babuši, také jsme si byli trsnout na Svatomartinské zábavě. I na besedu s Ivo Šmoldasem jsme se dostali. A přitom jsme ještě chodili s vlkem na cvičák.

V polovině prosince jedeme po delší době do Prahy, na Fantoma opery. Protože Fantoma hrál Marian, bylo by mé hodnocení zaujaté, půjčil jsem si tedy hodnocení kritiků na netu: “Po pěvecké stránce ztvárnil výborně titulní postavu Fantoma Marian Vojtko, jehož výkon co do pěveckých kvalit výrazně převyšuje všechny jeho předešlé muzikálové role.
Kdo zná Mariana Vojtka, tak ví, že má občas jisté (zlo)zvyky, jak ve zpěvu, tak v herectví, ale pokud má nad sebou pádnou režisérkou ruku, jsou tyto projevy, které mu občas recenzenti vyčítají, okamžitě pryč.
Už na premiéře bylo jasné, že v roli Fantoma předvedl Vojtko nejlepší výkon celé své úctyhodné kariéry. Pěvecky mu nelze vytknout nic, zpívá s naprostou lehkostí, s určitými částmi si příjemně pohrává a ústředním hitem Hudba noci si získá i své největší odpůrce.

Pak tu máme Vánoce v klasickém domácím stylu, jen s tím rozdílem, že se mě Bobeš pokoušel opít, a povedlo se mu to 🙂 .

Na druhý svátek vánoční jedeme opět do Prahy, do divadla Karlín na Mam’zelle Nitouche, v hlavní roli opět Marian. Už jsme tuto operetku viděli, jenže tenkrát: “První únorový den se vypravujeme opět do Prahy, tentokrát do Hudebního divadla Karlín na Mam’zelle Nitouche. V jedné z hlavních rolí Marian Vojtko. Jenže V sále se setmělo, rozsvítila se světla na oponu a před ní vystoupil dirigent a pravil: Vážení, pan Marian Vojtko má hlas v prdeli, tak na něj buďte hodní. No, on ho neměl v prdeli, on ho neměl vůbec  🙁 . V první půlce se snažil něco zazpívat, pak toho raději nechal a jen hrál pantomimu.

No ale teď bylo všechno v pořádku a představení jsme si užili. Jelikož to bylo odpolední představení, stíháme ještě večerní popíjení s Láďou a Luckou.

Silvestra trávíme u Válečků, odkud ale před půlnocí musíme odejít hlídat vlčici a babičku. Dixina nakonec strávila půlnoc v obýváku, protože jinak by se uhafala!

Silvestr byl též mým posledním pracovním dnem na katastru!

Tentokrát Teplice

Tentokrát Teplice

To mi takhle ve čtvrtek (9. června 2022) píše jeden držitel Thálie, jestli jdeme večer do Teplic na koncert, na kterém zpívá. Nějak jsem tento termín přehlédl a přiznám se, že se mi zrovna moc nechtělo. Přeposílám tuto informaci manažerce, která během chvilky odpoví,...

Jdi za štěstím

Jdi za štěstím

Ve středu (25. 5. 2022) jsme opět vyrazili do Prahy za kulturou. A tentokrát do divadla Broadway na koncert Mariana Vojtka a Bohuše Matuše. Klucí zpívali písničky Karla Gotta, a byla to opravdu pecka! Musel jsem uznat, že víc se Gottovi přiblížil Bohuš Matuš. Maroš to...

Změníme adresu!

Změníme adresu!

Tak jo, už po několikáté jsme v krátké době v Praze (neděle, 8. května 2022). A tentokráte jedeme do Karlína. Do Fóra Karlín. Parkujeme na Florenci, a těch pár metrů jdeme pěšky. Vstupenky máme VIP, a tak v klidu míjíme frontu, která začíná cca 200 metrů od vchodu. Až...

0 komentářů