BídníciV listopadu jsem se nedostal k tomu, napsat sem alespoň pár řádek. Jednak byl trochu fofr na obci, kde jsme s Pepou připravovali Lampionový průvod, Svatomartinskou zábavu a slavnostní rozsvěcení vánočního stromu, a jednak jsme volné chvíle trávili s Ivanou po divadlech, jak doma, tak vPraze. Za jediný měsíc, se nám mimo obecních akcí podařilo ještě čtyřikrát navštívit divadlo. vMostě jsme zhlédli krásné kousky: Saturnin, Bez roucha a Povedený tatínek a my od Oty Pavla. Na tomto představení bylo pikantní to, že ho s námi vhledišti shlédl poslední z žijících bratrů Oty Pavla. Na závěr pověděl pár slov, a sklidil obrovský potlesk ve stoje!

Co se týká Saturnina nebylo to špatné, ale Vízner je Vízner. Hra Bez roucha byla suprová. Bylo to o divadelním spolku, který nacvičoval premiéru. První půlka se odehrávala na jevišti, druhá pak za kulisami. Hezky jsme se zasmáli.

Pak následoval výjezd do Prahy na Bídníky. Ti se hráli na Výstavišti v GoJa Music Hall, tedy vpyramidě. Vyrazili jsme z Mostu hodně brzo, abychom stihli nákupy a Bobeše na parníku. Tam jsme začali jako první. Kávička, vánoční cukroví, pohodička. Pak jsme se přesunuli do Paladia, kde jsem zanechal Ivanu s kreditkou, a šel jsem dopilovávat překvapení na obecní akci. Potom jsem si ještě stihnul koupit rifle a bundu. Následoval přesun na Výstaviště, chlebíčky, víno a šup do hlediště. No, výprava nádherná, účinkující super, ale ten děj 🙂 Ještě že tam byl Maroš!!!

No, a pak se mi podařila jedna super věc. Přes kamarádku se mi podařilo sehnat na obecní akci Rozsvěcení vánočního stromu opravdové překvapení. A dvojité!!! Už jsem o té kamarádce Petře kdysi psal (mimochodem, je to dcera skladatele Zdeňka Bartáka) a byla to právě ona, která Mgr. Marianovi Vojtkovi vysvětlila, že z Mostu, kde vystupoval, je to do Prahy přes Patokryje mnohem kratší cesta. On nebyl proti, a protože s ním byla vMostě i Kamila Nývltová, zazpívala nám v Pato i ona. Prostě pecka!!!