Dnešní den pořádáme výpravu do muzea. Až v průběhu dne ale zjišťujeme, že to bude návštěva celodenní. Muzeum se jmenuje Intrepid a rozkládá se na břehu řeky Hudson. Jedná se o muzeum vojenské námořní techniky, vesmírného programu raketoplánů a je zde také umístěno nadzvukové dopravní letadlo Concorde.

Nejdříve však naše kroky vedou do ponorky. Nejdříve si ale vystojíme pěknou frontu a hezky na sluníčku. Venku je hezkých 86 stupňů Fahrenheita (30 Celsia) a mě tečou po zádech potoky potu. Asi po dvaceti minutách se dostáváme do klimatizované haly, kde už je čekání příjemnější. A pak už scházíme do útrob ponorky. Je velká jako prase, však tam taky sloužila spousta námořníků. Všechno tam vypadá, jako by si námořníci jen na chvilku odskočili. Po prohlídce ponorky se jdeme podívat na Concorde. Tam zjišťujeme, že se každou hodinu pořádá komentovaná prohlídka. No co se dá dělat, když musíš, není co řešit. Ivana jde pro vstupenku já letím nadzvukovou rychlosti na záchod. Sotva z něj vylezu, začíná prohlídka. Letadlo je velmi zachovalé. Průvodce sice hodně povídá, ale spíše podává takové informace kdo kde seděl, co se servírovalo. To ještě doprovází obrázky. Konečně nastala chvíle, kdy se šlo na prohlídku kokpitu. Pěkný a opravdu hodně zachovalý. Bohužel ale byly prázdný nádrže, tak jsme zůstali na zemi.

Po letadle se vrháme na letadlovou loď. Nejdříve jedeme na horní palubu, kde je vystaven neskutečný počet bojových letadel a vrtulníků. A to včetně neviditelného letadla Lockheed F-117. Pak pokračujeme na kapitánský můstek a po něm do podpalubí, kde jsou další ohromné expozice včetně kina. A pak už nás čeká kosmický program. Tedy raketoplán Enterprise. Je ohromný, je obrovský, je krásný. Bohužel se nesmí dovnitř. Po prohlédnutí raketoplánu a doprovodných výstav kolem se loučíme s muzeem a odcházíme do přístavu. Cestou ještě sledujeme obrovskou výletní loď, která právě odplouvá z přístavu. Domů jedeme vodním taxi s vyhlídkou, pak následuje dobrodružná cesta metrem, protože linka přímo k nám má výluku. Ale zmákli jsme to v pohodě. Ještě jídlo a hup na terasu. Bytná nám nadělila novou televizi, velkou jak výloha. Hned jí testujeme a pouštíme si Krotitelé duchů.