Dnes vyrážíme již dopoledne, abychom si dnešního dne pořádně užili. Čeká nás výstup na Lovoš, na hrad Kamýk a na rozhlednu Varhošť.
Nejdříve se tedy suneme směrem k Lovosicím a vyrážíme na Lovoš (570 m n.m.). Kopec jako prase, ale cestou a hlavně nahoře, super výhled!!! Nejstarší “ochranná chatrč” na Lovoši byla zbudována již v letech 1891 – 92. Dřevěný přístavek s noclehárnou za první světové války shořel. Místo něj byla postavena pod patronací knížete Jana Nepomuka Schwazenberga nová chata, slavnostně otevřená 7. září 1924. A normálně tam funguje bufík :-))) Pivko, klobásy, hranolky a tak podobně…. Koukáme, jíme a fotíme okolí. Dostávám super nápad, oslavit tam narozeniny, ubytování možné!
Pak klušeme dolů z kopce do autíčka a přesouváme se na hrad Kamýk (511 m n. m.). No hrad, vypadá podobně jako sídlo kolotočářů u nás ve vsi… Hrad byl postaven na tak strmém kopci, že se do něj nedostali ani majitelé… První historická zpráva o hradu se nachází v listině krále Jana Lucemburského z 10.1.1319. Král dává Jindřichovi Kamýk a hrad Kamýk do manského držení jako náhradu za vynaložené prostředky na jeho stavbu a přidává ves Žalhostice. Výhled opět super, vedro taky.
Přesouváme se na rozhlednu Varhošť (639 m n. m.). Do takhle prudkého kopce jsem ještě nelezl. Výstup na Zlatník je proti tomu procházka v parku. Tentokrát se jedná o rozhlednu ze železa, která byla zrekonstruována před třema roky telekomunikační firmou. Ivana zůstává v polovičce, já se vyškrabal až na vršek. Cestou zpět se stavujeme u Ivaniný kamarádky z války. Mají krásný domek a psa a prý i děti a oba (tři i se psem) jsou super!
No a pak už rovnou domů, ke krbu….