Povídání z lázní IV

30. 4. 2016

Císařský pramen

Dneska bylo osmnáct stupňů!!! Ale od začátku. Po snídani jsem vyrazil do města do informační kanceláře, zakoupit si lístky do divadla na “Záskok”. A prd, vyprodáno. Tak jsem si řekl, že když už jsem ve městě, zajdu si do LIDLu dokoupit zásoby Habánů. Jednak jsem netušil, že LIDL je až na konci města za devatero horami a hlavně ten jejich systém prodeje 🙄 . Palety složené mezi regály, takže neprojedou dva vozejky vedle sebe, no a na závěr jedna běžící kasa!!! Ale vydržel jsem to a vláčím nákup pomalu do hotelu. Tam se mažu pětatřicítkou a jdu si lehnout do zahrady na lavičku. Po hodince a půl se vzbudím červenej jak rajče a mažu na oběd. Pak následuje rovněž hodinu a půl ležing.

Po poledním klidu beru brašnu s foťákem a vyrážím do přírodní rezervace SOOS. Je to kousek od Frantovejch, takže jsem tam autem za deset minut. Při příjezdu si všimnu, že je dnes v provozu úzkokolejka. Házím tedy kotvu a běžím si koupit lupen. Mašina jede za hodinu, takže mám čas si v klidu projít rezervaci. A potom hup do vlaku. Přesně s takovým jsem jezdil před x lety na Kohinooru, 360 metrů pod zemí.

Ještě než zamířím domů, zajedu se kouknout do Chlumu Svaté Maří, kde mám ve středu schůzku se starostou. Tak abych pak nebloudil.

Po večeři vyrážím k divadlu, odkud vyráží v sedm lampionový průvod. V čele jde vedení obce, starosta nese čarodějnici (Moranu), za nimi jdou mažoretky, a pak kapela. A tak fotím a fotím a fotím… Pak zjišťuji, že tam mám samé mažoretky 🙂 . Fotil jsem je tak vehementně, že po skončení průvodu mě jedna oslovila, jestli bych jim ty fotky neposlal 🙂 .

No a zazvonil zvonec a dnešního dne byl konec.

Ještě taková vtipná příhoda od oběda. Byl jsem si naložit olivy, udělám otočku a jedné velice korpulentní němkyni vyrazím talíř s omáčkou přímo na kozy. Baba začala něco držkovat a korunu tomu dala servírka, která povídá: aby si se neposrala 🙂 .

Jo, a fotky z dneška jsou TADY.

Severní Morava – fotky

Severní Morava – fotky

Konečně se mi podařilo sestříhat video a vytřídit fotky z báječné dovolené na Severní Moravě. A až se mi podaří přemluvit 360-ti stupňovou kameru, aby vydala fotky co má v sobě, přidám sem ještě panoramatické fotografie. Fotky jsou TADY a video níže......

Jižní Morava

Jižní Morava

3. 6. 2021 - čtvrtek Tramtadáááááá, fanfáry ohlašují po hodně dlouhé době odjezd na dovolenou. Tentokrát vyrážíme na Jižní Moravu do obce Velké Bílovice, do sklípku a hotelu Stanislav Mádl. Tento pobyt jsem dostal od slečen z katastru k šedesátinám. Poukaz byl...

Horní Hrad

Horní Hrad

Ani dnes nezůstáváme doma a vyrážíme směrem na město Ostrov. Tam ale nedojedeme, a za obcí Stráž uhýbáme z hlavní silnice. Jedeme asi kilometr a půl do kopce, kde odstavujeme na parkovišti auto. Dále pokračujeme pěšky až k samotné zřícenině hradu Horní Hrad, který je...

0 komentářů