Tak co dneska??? Dopoledne klasika a odpoledne vlastně taky. Kolem třetí vyrážím na výpravu. Nejdříve do Sokolova na rozhlednu Hard. Jak tak koukám, není zase až tak velká. Ale jak tak koukám ještě jednou, vidím že vchod je zavřen mříží. Tak se otáčím, pak mi to ale nedá a jdu blíž. A u vchodu cedule, že když si dojdu na infocentrum pro klíče, tak si tam můžu klidně vylézt. Volám tedy na infocentrum a tam mi slečna říká, že oni už tam klíče nemají, ať si ale skočím na policejní stanici, která je poblíž rozhledny, a že mi tam prý půjčí proti občance klíče. Tak jdu, a fakt jsem ty klíče dostal. Vracím se tedy k rozhledně, odemykám si a sám si dělám průvodce. Jenže z rozhledny je vidět akorát na šachtu 😯 . Tak udělám tři fotky a lezu dolů a jdu vrátit klíče. Na stanici vysmátý poldové a prej, jak jsem se pokochal…

Skáču do auta a přesouvám se na statek Bernard. Sevřený komplex budov zahrnoval kromě obytných a správních objektů ještě stáje pro koně a dobytek, kůlny na stroje a nářadí, stodoly, mlékárnu a kurníky. Vedle statku stojící stodola je o 15 let starší než samotný statek, pochází z roku 1907. A nyní je ze statku rekreační středisko, kde lze prožít spousty aktivit. Dávám si kávičku a relaxuju u rybníka.

Pak se opět nasoukám do auta, v navigaci zadám, že chci ukázat zajímavé turistické cíle (už jsem se to konečně naučil 🙂 ) a hle, sedm kilometrů odtud je hrad Loket. Tak jedu. Jak už je u mě zvykem, dovnitř nejdu, jen zevluju okolo. Hezký, a protože už je docela pozdě, nikde žádný člověk. Udělám pár fotek a jedu domů na večeři.

Fotky z dnešního dne jsou TADY.