Ráno se loučíme s Oslíkem maturantem, nakládáme Kubovo deku a bráchu a vyrážíme ku Praze. Nejdříve vysazujeme Honzu u parníku, pak přejíždíme na Chodov, ke Kubovu bytu. Po příjezdu na sídliště vyndá Ivana plánek, kde má zakresleno, kde Kuba bydlí. Plánek = papírek velikosti 8 x 8 centimetrů, na něm dva obdélníčky a u jednoho křížek. Tam bydlí. Nikde žádné číslo, či popis cesty. Kupodivu zůstávám úplně klidný :-). Po asi desetiminutovém telefonátu s Kubou byt nacházíme. Odkládáme deku a mažeme na metro. Po dvaceti minutách vylézáme na Staroměstské a jdeme se projít na Kampu, podívat se na Čertovku a na barák, kde bydleli Nevečeřalovi. Pak se suneme na výstavu Prague Food Festival 2009. No výstavu, přehlídku jídla :-). Je tam hodně lidí a chvilkami dost prší.
Pak volá Honza, že odplouvají. Zabíráme tedy nejlepší místo na Křížovnickém náměstí s výhledem na řeku. Po chvilce přijíždí Florentina. Chvilku popojíždí před Karlovým mostem, než se uvolní zdymadlo, a pak mizí za Karlovým mostem.
Jdeme se tedy věnovat jídlu. Nejdříve na Kříženeckém náměstí, pak nás lodička převáží na druhou část výstavy, na Alšovo nábřeží. Tady bylo lidí ještě víc, což by se dalo asi skousnout, ale začalo pěkně cedit, každej vytáhnul deštník, u stánků fronty, no hnus velebnosti!
Projídáme vyměněné granty, skáčeme do krtka, jedeme pro auto a domů!

Fotky jsou TADY.