Ráno vyjíždíme poměrně brzo, abychom na letišti měli pohodu a klídek. Jenže silničáři se rozhodli opravovat dálnici na Prahu, takže na parkoviště dorážíme s téměř s hodinovým zpožděním. Takže žádnej klídek, žádnej Mekáč, ale rovnou ke gejtu. Kufry do podpalubí nemáme, procházíme jen pasovkou. Tentokrát pro cestu do Říma volíme společnost easyJet, která nám přistavila k bráně Airbus A-319 (G-EZBW). Naskáčeme do letadla a hned jdeme na start. Novinka je, že se může za letu i při startu používat elektronika. Tak tedy odlétáme za deštivého počasí, v Římě přistáváme do slunce a teploty 28 stupňů. Těsně před přistáním si Ivany sousedka z pravé strany, taková vyzobaná slunečnice, začala na svůj vrásčitý ksicht nanášet takové množství pudru, který zaneřádil celé letadlo, že nakonec vypadly kyslíkové masky! Ano, v riflích a bundě vypadám na letišti jako debil… Let byl luxusní, vůbec nebylo poznat, že jsme v letadle.

Doma jsem naštěstí koupil ještě jízdenky na autobus do Říma, takže nemusíme řešit dopravu. S lehkým zpožděním vyrážíme do centra. Autobus končí na nádraží Termini, odkud ještě jedeme metrem na stanici Cipro. Ta je asi dvěstě metrů od našeho bytu. Vyjíždíme do pátého patra a jsme doma. Zvoníme a otevírá nám Fábio, který nám téměř hodinu předává byt a ukazuje nám zajímavá místa v Římě. Nám, kteří jsme tam po sedmé 🙂 . Byt je opravdu luxusní, plochu má 130 m2, tři ložnice, dvě koupelny, obrovský obývák a hlavně, třiceti metrovou napůl krytou terasu, s výhledem na baziliku sv. Petra. Pecka!!!

Jen co odešel Fábio, vybalujeme věci a dáváme chvilku pauzičku. Pak už nás čeká první cesta do města, do Vatikánu. Protože tu Terka ještě nebyla, ukazujeme jí náměstí před bazilikou a kousek baziliky. Bohužel je prostor před bazilikou uzavřen a jsou tam rozmístěny židle. Cestou domů si dáváme kávičku. Pár metrů od baráku je supermarket, kde se stavujeme pro večeři. Když vyjíždíme s vozejkem ven, hned zavírají prodejnu, protože už nemají co prodávat. K večeři Honza vaří těstoviny se sýrem. Pak už jen sedíme, pijeme víno a kocháme se pohledem na baziliku.