Silvestr 2011

1. 1. 2012

Silvestr

Vánoce jsou za námi, žádná dovolená už není, tak tradá do práce. Tam je celkem mrtvolný klid, tak že katastr střídám s působením na radnici. V úterý jsme řešili, při pravidelné návštěvě výčepu, jak budeme trávit Silvestra. Nakonec někdo plácnul: tak rozděláme venku oheň a budeme u ohně jako houmelesáci. A jak už to v našem kolegiu bývá, ve středu byl připravený krásný houmelesácký sud, dole s vypálenejma dírama, no nádhera. V onen den D, přivážíme babičku Zdenu, a pak se jdeme podívat k Sobíkům a k Zelenkům. A pak už jen doma nabrat zásoby a mažeme k sudu. Tak už je zábava v plném proudu, počet účastníků, 20 až 25. Počet se průběžně mění. Zábava je super, jídla šest půlek, pití se počítá na hektolitry.

Blíží se půlnoc, tak na půl hodinky opouštíme kamarády a přátele, a jdeme domů k babičce, Kubovi a Odině. Ta tráví půlnoc statečně s námi o obýváku. Ale šampíčko nepila. Po přípitku se loučíme, Odina jde spát ke Kubovi do pokoje, a my jdeme k sudu.

Zábava stále v plném proudu, a prý možná přijde kouzelník. Kouzelník nepřišel, ale přišla babička Hana. Palec nahoru! Mezi půl druhou a druhou odcházíme domů:-)

Ráno, žádný bolehlav ani vlnobití v žaludku. Dáváme snídani, zapřaháme Odinu, a jdeme na Novoroční procházku. Jenže, u sudu už se zase topí, tak lehce přibrzčujeme, na panáčka, a pak brzdíme na polívku. Z procházky nic není, pak házíme Odině míč na provaze alespoň do pole. Když jsme se pak po dvou hodinách vraceli domů, vypadala jak hroch, který vylezl z bláta.

Oběd, spánek, svačina a všichni odjíždějí. Jsme sami, ticho, klid. Oba skáčeme na počítač, a za dvě hoďky máme vybranou jarní dovolenou!!!!! Víc se najde TADY.

Změníme adresu!

Změníme adresu!

Tak jo, už po několikáté jsme v krátké době v Praze (neděle, 8. května 2022). A tentokráte jedeme do Karlína. Do Fóra Karlín. Parkujeme na Florenci, a těch pár metrů jdeme pěšky. Vstupenky máme VIP, a tak v klidu míjíme frontu, která začíná cca 200 metrů od vchodu. Až...

Koupili jsme vlak!

Koupili jsme vlak!

Tak jsme koupili vlak, paní Müllerová! Tedy, on to není úplně vlak, jako spíš vagón. I když, on to vlastně ani není vagón, jako spíš jeden oddíl ve vagónu. Ale to není obyčejný oddíl, je to začarovaný oddíl (tak trochu ukradeno z filmu S tebou mě baví svět, stejně...

Zase v divadle

Zase v divadle

Čtvrtek, 14.4.2022: nadcházející víkend začínáme již ve čtvrtek odpoledne. Opět jdeme do divadla, ale tentokrát v Praze a do Studia dva, které je v paláci Fénix. A protože budeme v Praze spát, máme naplánované akce i na pátek. Jedeme se nejdříve ubytovat do Kněževsi,...

0 komentářů