Dnes jsme měli na výběr. Buď pojedeme na Vesuv nebo se budeme plácat na pláži. Nakonec vyhrála cesta autem do Amalfi a odtud lodí do Salerna 🙂 . Na Vesuvu jsme už byli a pláži by nás to celý den nebavilo. Takže odkládáme auto v jeskyni a jdeme koupit lístek na parník. Pak zalézáme do plážového baru na kafe a víno a citronovou tříšť. Krásně to tam uběhlo a už kráčíme k parníku. Byla to vlastně soukromá jízda pro cca dvacet lidí, takže jsme se na palubě hledali.

Byla to nádherná jízda podél pobřeží. Na sluníčku a při tom ochlazováni větrem… Asi po čtyřiceti minutách přistáváme v Salernu. Tady je vedro jako prase. Jako tři prasata. Vaří se i dlažba, o asfaltu nemluvím. Jdeme se kouknout kousek do města, ale začal mi od sluníčka hořet batoh, tak se schováváme v jedné krásné pizzerii. Je tam chládek a po jídle konstatujeme, že i vynikající pizzy. Nějak to tam uteklo a už zase jdeme do přístavu. Cestou potkáváme holuby po pás bořící se v rozteklém asfaltu. Kupujeme lístky a po chvíli se naloďujeme. Kupujeme si pití na cestu. Když si sednu na horní palubě na lavici, vypálí se mi do kraťasů na zadku pruhy. Ještě než odjedeme, sledujeme potápěče, jak se snaží vyprostit zaseklou kotvu sousední lodi. A už frčíme

Cestou opět nádherná panoramata a vítr. Trochu jsme se připekli. Jdeme si pro zmrzku a pak do jeskyně pro auto. Cestou domů se stavujeme u pappa Frančeska na kafe a drink. Pak ještě poslední malý nákup a šup na barák. Z dnešního slunce jsem docela k.o., tak sebou chvilku praštím na lehátko na terase. Nakonec mě na nohy postavil hlt slivovice. Čteme si, než zalezlo slunce, a pak griluju klobásy a rajčata. Vynikající rajčata. Teď už víno a klídek… Poslední noc!