Dnes nás čeká cesta do zahraničí. Přesněji do Číny a Itálie. Úplně přesněji je to cesta do čínské a italské čtvrti v jižní části Manhattanu. Frčíme metrem a během pár desítek minut jsme na místě. Nejdříve máš čeká italská čtvrť. A dojem je opravdu stoprocentní! Na ulicích stojí před restauracemi předzahrádky a v nich stoličky a a židle. A nebo jen tak u silnice, opravdu jako v Itálii. No co můžeme dělat než si do jedný předzahrádky jít sednout. Buongiorno, dáme si kafe a dvojku chardonay. A hupky dupky, třesou se pupky a během chvilky je to na stole. Opravdová Itálie v ceně dovolený do USA…

Pak přecházíme do čínské čtvrti. To nemohu nijak porovnat, ale je tam dost krámků s různejma cetkama, kabelkama, mořskejma potvorama… Itálie byla lepší.

Z čínské čtvrti jdeme do přístavu a za pár kaček kupujeme jízdenky na třičtvrtě hodinovou okružní jízdu po řece East River. Teda, ona to byla normální říční tramvaj, která ale kopírovala trasu lodě Hop On Hop Off, ale asi za čtvrtinovou cenu. Po projížďce jedeme metrem domů nechat se zchladit klimatizací, protože být celé dopoledne na sluníčku a 28 stupních, to je fakt záhul.

Lehce po páté jdeme znovu na metro a míříme do Centrál parku podívat se na vzpomínkové místo na Johna Lennona a najít budovu, ve které bydlela Dana z Krotitelů duchů. Doma jsme si prohlédli fotku, ale bohužel jsme si jí neuložili do mobilu. Fotíme si skoro každý barák v ulici, protože všechny jsou takové zajímavé. No byl to až ten poslední, jak jinak… Pak se jdeme kouknout ještě k hospodě, která leží naproti té budově, kde se schovával Louis Tully před Gozerem.

A pak už následovala trochu komplikovanější cesta domů, protože metro, co nám staví u nosu má pár dnů výluku.