Tak mám chvilku čas…

15. 12. 2013

Staroměstské náměstíTak mám chvilku čas a pokračuji v psaní…

Ještě před úplným koncem listopadu nás čekalo pravidelné čtvrteční divadlo. Jelikož má první manželka byla toho dne zaneprázdněna, šel jsem na představení Hrátky s čertem s kamarádkou. Já bláhový jsem si myslel, že to bude parodie na tu pohádku, trošku sranda, ale ne. Byla to opravdu pohádka, a ty mě moc nebaví. Navíc se mi zdálo, že to nebavilo ani ty herce. Ale přežil jsem to.

První neděli v prosinci (1. 12.) u nás na vsi rozsvěcel strom Marian Vojtko. Kdo taky jiný, že? Po skončení akce jsme spolu s Marianem, Petrou a Pepíkem Kopřivů odjeli na večeři do restaurace U Ducha. Nebylo to tam špatný, majitel se lámal v pase, jídlo bylo ucházející. Akorát ten vrchní byl nějakej divnej. Už proto, že to byla ženská. Dokud tam byl majitel, tak předstírala zájem, jenže jak se za ním zabouchly dveře, zájem opadl. Nakonec mi ještě v šatně utrhla poutko u bundy 👿 .

Nu což, jelikož nás na návštěvu zval Karel Váleček, balíme, platíme a jedeme do Pato. Cestou ještě nabíráme Ivanu a v počtu pěti kusů dorážíme ke Karlovi. Tam už sedí Pavel s Láčou, a my mezi ně zapadáme. A pijeme a kecáme, a pijeme a kecáme, a pijeme a kecáme, a pijeme a kecáme, a pijeme a kecáme, a pijeme a kecáme, jen Petra je chudák o vodě. Inu, řidič, ten těžký chleba má. Druhý den zjišťuji, že mi vypadl z předchozího dne obraz i zvuk.

Náš mladý generální ředitel firmy ExxonMobile opět odlétá do úesá. V sobotu (7. 12.) jsem ho vezl na letiště. Vichřice, fujavice, sněžení, námraza. Přesto dorážíme na letiště Václava Ruzyně Havla v čas. Otáčím se a mířím zpět do Pato. Po cestě mi přichází od Kuby SMS, že let mají o čtyři hodiny opožděn. Nakonec to byly jen hodiny dvě.

Konec roku je tady, a i my (ale i v LN) máme vánoční večírek. Tentokrát se scházíme v restauraci Dublin. Jo, a bylo to dobrý. Jak obsluha, tak jídlo i ceny.

No a včera (14. 12.) jsem byl kolegyňkou na koncertě v kostele československé církve husitské v Jílovém u Prahy. Ani nebudu psát, kdo tam koncertoval :mrgreen: . Jako host tam byla taková exotická slečna a hrála na harfu. Pecka. Po skončení jsme se trochu zakecali s Marianem, až nám frnkla loď s Bobešem. Jdeme si dát tedy něco do rypáčku k večeři, a pak jdeme obdivovat strom a výzdobu na Staromák. Pak se vracíme na nábřeží, kde akorát přistál Honza s parníkem. Chvilku posedíme na lodi, a pak už se balíme a jedeme domů. I se slečnou Z. V autě všichni chrápou. Já jen na rovinkách. Domů přijíždíme v půl jedný. Dám si piváka a padám do peří:-)

Změníme adresu!

Změníme adresu!

Tak jo, už po několikáté jsme v krátké době v Praze (neděle, 8. května 2022). A tentokráte jedeme do Karlína. Do Fóra Karlín. Parkujeme na Florenci, a těch pár metrů jdeme pěšky. Vstupenky máme VIP, a tak v klidu míjíme frontu, která začíná cca 200 metrů od vchodu. Až...

Koupili jsme vlak!

Koupili jsme vlak!

Tak jsme koupili vlak, paní Müllerová! Tedy, on to není úplně vlak, jako spíš vagón. I když, on to vlastně ani není vagón, jako spíš jeden oddíl ve vagónu. Ale to není obyčejný oddíl, je to začarovaný oddíl (tak trochu ukradeno z filmu S tebou mě baví svět, stejně...

Zase v divadle

Zase v divadle

Čtvrtek, 14.4.2022: nadcházející víkend začínáme již ve čtvrtek odpoledne. Opět jdeme do divadla, ale tentokrát v Praze a do Studia dva, které je v paláci Fénix. A protože budeme v Praze spát, máme naplánované akce i na pátek. Jedeme se nejdříve ubytovat do Kněževsi,...

0 komentářů