1305190067Ráno mám chuť na míchaný vajíčka jako doma o víkendu. Ivana sice říkala, nech si zajít chuť, ale kuchař nebo kuchařka jakoby stál za dveřma našeho pokoje. No jasně, byla tam!!! Po snídani se balíme, stěhujeme věci do auta a vyrážíme vstříc dnešnímu dobrodružství.

Nejdříve vyrážíme do Kostelce podívat se na místní zámek. Tam jsem zjistil, že mi došla baterka ve foťáku, takže jsem fotil na mobil. No nevadí, stejně se budeme stavovat u Ivany kamaráda, a tam si baterku nabiju. Procházíme zámeckou zahradou. Jsou tu desítky ne-li stovky keřů azalek a rododendronů, v bazéncích pak plavou koi kapři. Pak se dozvídáme, že onen kamarád na Ivanu zapomněl, tudíž že se návštěva nekoná. No snad tu baterku někde nabiju. Ze zámku pokračujeme do Rychnova nad Kněžnou, podívat se na místní pivovar. Sice to nejdříve vypadá, že je pivovar uzavřen, ale nakonec se ukázalo, že vchod je na druhé straně objektu. Vcházíme do krásné zahradní restaurace, kde se nejdříve občerstvujeme, a pak se vydáváme na prohlídku minipivovárku. Mezitím mi slečna servírka dovoluje u ní zasunout nabíječku do zásuvky. Takže mám vyhráno. Po prohlídce si dáváme grilovanou šunku a piviště. Nakupujeme suvenýry a vyrážíme na zámek do Častolovic. Před odjezdem ještě fotím čápa na hnízdě na komíně.

V Častolovicích je zámek a krásná malá zoologická. Asi hoďku se procházíme zahradou, pak se uchylujeme do nádvoří zámku, kde si dáváme zmrzku. Po pokochání se přesunujeme do auta a odjíždíme směr Pato, kam dorážíme lehce po čtvrté hodině.

A fotky? No jasně, jsou TADY!!!