Výlet do hrnčířské dílny

22. 5. 2011

Výlet do hrnčířské dílnyJe sobota, lehce po obědě a my nasedáme do auta a vyrážíme na malou dovolenou. Nejdříve vyrážíme do obce Vyžlovka, kde máme zajištěn nocleh. Cestou se ještě stavujeme v Jevanech, kde si dáváme malou turistickou trasu kolem místních rybníků. Trasa končí opět v Jevanech. Vesnicí se vracíme k autu. Mají tu hezké domky i obrovské paláce.
Sedáme do auta, a pokračujeme dál do Vyžlovky. Nejdříve se jdeme najíst, pak se couráme vesničkou a nakonec míříme do hotelu. Padáme do pelechu a spíme.
Ráno dáváme lehkou snídani a vyrážíme do Kostelce nad Černými lesy. Tam vysazuji Ivanu v hrnčířské dílně (dárek k narozeninám), dám si ještě malou kávičku a vyrážím za místní kulturou. Nejdříve jsem chtěl zůstat v Kostelci, ale byly tam blbě značené trasy, tak se přesouvám do Kouřimi. Nejdříve zalézám do muzea lidových staveb. Hezké chaloupky, málo lidí, hezká hospoda. Pak pokračuji do centra Kouřimi. Kupuji si lístek na prohlídku kostela, podzemí a zvonice. Dobrý, dobrý, dobrý!
Po prohlídce centra se vydávám naučnou stezkou kolem města. Je strašnej pařák, schyluje se k bouřce. Po vycházce následuje cesta pro Ivanu do dílny. Loučíme se a tradá do Čestlic za Sváťou a Jitkou. Chvilku pokecáme, svačinka a jedeme domů. No vlastně, těsně před odjezdem vytáhla Jitka ještě album ze svatby. Odjezd se opožčuje o půl hoďky, ale i tak byla cesta domů v pohodě.

Fotky z výletu jsou TADY a dole je malé video z dílny.

Loučeň – 3. den

Loučeň – 3. den

Už vpůl deváté otevíráme oči a za oknem už zase svítí ta žlutá koule. Jdeme na poslední zámeckou, snídani, a pak balíme. Po zaplacení útraty vrecepci, se jdeme ještě projít do parku a proběhnout pár labyrintů. A pak už odjíždíme. Nejedeme rovnou domů, ale jedeme do...

Loučeň – 2. den

Loučeň – 2. den

Půl deváté a krásně vyhajaný jdeme na snídani. Venku se už teč vaří vzduch, tak uvidíme, jak to dneska přečkáme. Po snídani vyrážíme na chvíli do místních lesů a podívat se na lesní studánku. Cestou potkáváme nádherně zrekonstruovanou myslivnu. Cestou zpět koukáme po...

0 komentářů