Vzhůru do politiky!

14. 11. 2010

OsvědčeníTrochu jsem ty naše stránky zanedbával, tak se to pokusím teč napravit…

Už tomu bude více než půl roku, když po jednom rušném zastupitelstvu, nás (nás = asi osm lidí pravidelně chodících na zastupitelstva) konšelé vyzvali, že když jsme tak chytrý a kecáme jim do toho, tak ať si to jdeme zkusit. No, hozená rukavice se musí zvednout. A tak se někdy brzo na jaře začalo formovat volební sdružení. Nejdříve jsme do svých řad lákali současného místostarostu, že by byl naše číslo jedna a případný starosta, kdybychom to náhodou vyhráli. Ten zprvu souhlasil, ale někdy kolem prázdnin nám oznámil, že nechce jít proti starostovi, a že tedy zůstane na jeho kandidátce. To jsme chápali a sestavili jsme si kandidátku bez něj. Navštívil jsem tedy volební úřad, vyfasoval formuláře a dal se do vyplňování. Pak už zbývalo dát členům podepsat prohlášení a odnést seznam zpět na úřad a nechat sdružení zaregistrovat. A tak vzniklo sdružení ZA LEPŠí OBEC.
Uznávám, že název nic moc, ale ti kvalitní lidé vtom sdružení 🙂 .

O prázdninách byl naoko klid, ale my už jsme pracovali na volebním programu a na volebních akcích. Volební program se rodil dva měsíce, zároveň se plánoval volební guláš, či se připravovali plakáty na vylepení nebo se formulovalo volební hlášení pro rozhlasový vůz. Ozývají se první sponzoři, jejich pomoc ochotně přijímáme.

Jak se začal blížit termín voleb, začali se po vesnici šířit podivné zprávy typu: jestli se tam dostanou, tak zruší knihovnu, VPP taky nebudou a mnohé další zaručené zprávy. Někteří lidé přestali i chodit do hospody, kde před tím trávili každý druhý den, aby nás tam náhodou nepotkali.

Tři neděle před volbami dostávají obyvatelé obce do schránek od nás volební program a pozvánku na volební guláš. A začínají přicházet první kladné ohlasy. Na volebním guláši se vystřídalo něco kolem šedesáti lidí, hrála fantastická kapela.

Ve středu před volbami začíná jezdit po obci rozhlasový vůz a zve občany k volbám. A jezdil až do neděle (ve dnech voleb pouze vurčených oblastech), kdy jsme vysílali poděkování obyvatelům za jejich hlasy. A bylo jich hodně. O 25 procent více, než měla protistrana!!!

V pět hodin se všichni scházíme vhospodě, přicházejí i příznivci našeho sdružení. Doma nalézám dvacet světlic, které jsem si původně koupil na narozeniny, ale pak jsem na ně zapomněl. A slavíme a slavíme. vprůběhu oslavy volá starosta a blahopřeje nám k vítězství. Již druhý den ale chodí po obci a nechává se slyšet, že to tak nenechá, že volby napadne u soudu. Což o to, na to má právo každý občan, jen nám nebylo jasné, jaký uvede důvod. A i ten se za pár dnů dozvídáme. Mezitím navštíví kolegyni vyslanec od pana starosty a nabízí jí funkci místostarostky, když bude hlasovat proti vlastnímu sdružení. Poslala ho do pr***e a dala si hned schůzku se starostou. Ten celý natěšený souhlasil, pak byl ale z jednání silně zklamán.

Rozjela se tedy varianta napadení voleb u soudu. Několik (7) občanů napsalo petici a odeslali ji na krajský soud. Jako důvod uvedli, že jsme jezdili s rozhlasovým vozem i kolem volební místnosti, což byla blbost a lež! A protože má starosta za ušima, pod petici se nepodepsal, ve stylu, já nic, to obyvatelé:-)

Nebudu to dál natahovat, ozvala se soudkyně, chtěla naše vyjádření, vyjádření vedoucí volební komise a shodila jim to ze stolu!

A teč už jen čekáme, kdy současný starosta vyhlásí ustavující zastupitelstvo!

Tentokrát Teplice

Tentokrát Teplice

To mi takhle ve čtvrtek (9. června 2022) píše jeden držitel Thálie, jestli jdeme večer do Teplic na koncert, na kterém zpívá. Nějak jsem tento termín přehlédl a přiznám se, že se mi zrovna moc nechtělo. Přeposílám tuto informaci manažerce, která během chvilky odpoví,...

Jdi za štěstím

Jdi za štěstím

Ve středu (25. 5. 2022) jsme opět vyrazili do Prahy za kulturou. A tentokrát do divadla Broadway na koncert Mariana Vojtka a Bohuše Matuše. Klucí zpívali písničky Karla Gotta, a byla to opravdu pecka! Musel jsem uznat, že víc se Gottovi přiblížil Bohuš Matuš. Maroš to...

Změníme adresu!

Změníme adresu!

Tak jo, už po několikáté jsme v krátké době v Praze (neděle, 8. května 2022). A tentokráte jedeme do Karlína. Do Fóra Karlín. Parkujeme na Florenci, a těch pár metrů jdeme pěšky. Vstupenky máme VIP, a tak v klidu míjíme frontu, která začíná cca 200 metrů od vchodu. Až...

0 komentářů