Vzhůru do politiky!

14. 11. 2010

OsvědčeníTrochu jsem ty naše stránky zanedbával, tak se to pokusím teč napravit…

Už tomu bude více než půl roku, když po jednom rušném zastupitelstvu, nás (nás = asi osm lidí pravidelně chodících na zastupitelstva) konšelé vyzvali, že když jsme tak chytrý a kecáme jim do toho, tak ať si to jdeme zkusit. No, hozená rukavice se musí zvednout. A tak se někdy brzo na jaře začalo formovat volební sdružení. Nejdříve jsme do svých řad lákali současného místostarostu, že by byl naše číslo jedna a případný starosta, kdybychom to náhodou vyhráli. Ten zprvu souhlasil, ale někdy kolem prázdnin nám oznámil, že nechce jít proti starostovi, a že tedy zůstane na jeho kandidátce. To jsme chápali a sestavili jsme si kandidátku bez něj. Navštívil jsem tedy volební úřad, vyfasoval formuláře a dal se do vyplňování. Pak už zbývalo dát členům podepsat prohlášení a odnést seznam zpět na úřad a nechat sdružení zaregistrovat. A tak vzniklo sdružení ZA LEPŠí OBEC.
Uznávám, že název nic moc, ale ti kvalitní lidé vtom sdružení 🙂 .

O prázdninách byl naoko klid, ale my už jsme pracovali na volebním programu a na volebních akcích. Volební program se rodil dva měsíce, zároveň se plánoval volební guláš, či se připravovali plakáty na vylepení nebo se formulovalo volební hlášení pro rozhlasový vůz. Ozývají se první sponzoři, jejich pomoc ochotně přijímáme.

Jak se začal blížit termín voleb, začali se po vesnici šířit podivné zprávy typu: jestli se tam dostanou, tak zruší knihovnu, VPP taky nebudou a mnohé další zaručené zprávy. Někteří lidé přestali i chodit do hospody, kde před tím trávili každý druhý den, aby nás tam náhodou nepotkali.

Tři neděle před volbami dostávají obyvatelé obce do schránek od nás volební program a pozvánku na volební guláš. A začínají přicházet první kladné ohlasy. Na volebním guláši se vystřídalo něco kolem šedesáti lidí, hrála fantastická kapela.

Ve středu před volbami začíná jezdit po obci rozhlasový vůz a zve občany k volbám. A jezdil až do neděle (ve dnech voleb pouze vurčených oblastech), kdy jsme vysílali poděkování obyvatelům za jejich hlasy. A bylo jich hodně. O 25 procent více, než měla protistrana!!!

V pět hodin se všichni scházíme vhospodě, přicházejí i příznivci našeho sdružení. Doma nalézám dvacet světlic, které jsem si původně koupil na narozeniny, ale pak jsem na ně zapomněl. A slavíme a slavíme. vprůběhu oslavy volá starosta a blahopřeje nám k vítězství. Již druhý den ale chodí po obci a nechává se slyšet, že to tak nenechá, že volby napadne u soudu. Což o to, na to má právo každý občan, jen nám nebylo jasné, jaký uvede důvod. A i ten se za pár dnů dozvídáme. Mezitím navštíví kolegyni vyslanec od pana starosty a nabízí jí funkci místostarostky, když bude hlasovat proti vlastnímu sdružení. Poslala ho do pr***e a dala si hned schůzku se starostou. Ten celý natěšený souhlasil, pak byl ale z jednání silně zklamán.

Rozjela se tedy varianta napadení voleb u soudu. Několik (7) občanů napsalo petici a odeslali ji na krajský soud. Jako důvod uvedli, že jsme jezdili s rozhlasovým vozem i kolem volební místnosti, což byla blbost a lež! A protože má starosta za ušima, pod petici se nepodepsal, ve stylu, já nic, to obyvatelé:-)

Nebudu to dál natahovat, ozvala se soudkyně, chtěla naše vyjádření, vyjádření vedoucí volební komise a shodila jim to ze stolu!

A teč už jen čekáme, kdy současný starosta vyhlásí ustavující zastupitelstvo!

Po pětadvaceti letech

Po pětadvaceti letech

Je tomu téměř pětadvacet let, kdy k nám švagr přivedl do našeho panelákového bytu takového nenápadného chlapíka, prodejce vysavačů. Tenkrát nabízel pro nás neznámou, ale prý velmi kvalitní značku vysavače. Ani nás nemusel dlouho přesvědčovat, měli jsme velký byt a...

Něco se rýsuje 2

Něco se rýsuje 2

Něco se rýsuje 2, něco se rýsuje 2, něco se rýsuje 2, něco se rýsuje 2, něco se rýsuje 2, něco se rýsuje 2, něco se rýsuje 2, něco se rýsuje 2, něco se rýsuje 2, něco se rýsuje 2, něco se rýsuje 2, něco se rýsuje 2, něco se rýsuje 2, něco se rýsuje 2, něco se rýsuje...

Jedeme do Kadaně

Jedeme do Kadaně

Bylo to takové obyčejné sobotní ráno. Tedy až do té doby, než nám zavolal Pavel, že je v nemocnici v Kadani, a že tam bez objednání očkují proti covidu, a ať přijedeme taky, že tam není téměř žádná fronta, maximálně na hodinu. Chvilku nám trvalo, než jsme tu informaci...

0 komentářů