Ježíšek nám nadělil pod strom lístky na koncert Mariana Vojtka. Ten byl tentokráte situován  do Zrcadlové kaple Klementina. Než jsme vyrazili do kaple, stavili jsme se za Bobem na škuteru na kávičku a něco malého do sosáčku. A pak, protože jsme měli dost času, jsme se vypravili do muzea Karla Zemana.

Výstava je koncipována jako filmové scény a malé ateliéry, kterými budete procházet a můžete se v nich – přímo mezi kulisami – natáčet v akci. Vznesete se na létajícím stroji, projdete se po měsíci Barona Prášila nebo budete ovládat známou ponorku z Vynálezu zkázy.
Současně se také seznámíte s originálními loutkami i s dosud nepublikovanými fotografiemi a dalšími dokumentárními materiály ze života a díla tohoto filmového vizionáře.
Muzeum je interaktivním a hravým prostorem zaměřeným na rodiny s dětmi z České republiky i ze zahraničí. Dlouhodobě se má muzeum stát institucí uchovávající a propagující odkaz režiséra a výtvarníka Karla Zemana s širokou nabídkou aktivit pro laickou i odbornou veřejnost.

Docela jsem se tam těšil, ale nebylo to nic moc. Cestou do Klementina zkouším fotit večerní Prahu a stavujeme se taky na večeři. V kapli bylo docela narváno, ale byla krásná…

Když přišel mistr, tak oznámil, že koncert chtěli původně zrušit, protože firma, která měla připravit ozvučení, připravila prd. Pak se ale rozhodli, že vystoupení dá bez zvuku, jen za doprovodu smyčcového sexteta. A bylo to super. Tedy aspoň pro nás, protože jsme od něj seděli asi pět metrů. Ale vzadu po skončení koncertu bublali, že tam bylo prd slyšet. No smolík…

A je tu pár fotek z výletu. TADY.